Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhak meg nyelvvizsgár...

Hogy tanulhak meg nyelvvizsgára vitákat ,úgy hogy fejből fel tudjam sorolni mint a 7 érvet 2 oldalról?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem megy ,hogy mind a 2 részét felmondjam. Nem bírom megjegyezni. Valakinek valami tipp?

máj. 24. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ez nem erről szól, hanem arról, hogy képes legyél aktívan és hatékonyan kommunikálni az adott nyelven. A vitapartner által mondottakra reagálni fontosabb, mint a tankönyben szereplő összes szempontot felsorolni.
máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Több nyelvvizsgát tettem már le (több szinten) és a tapasztalataim alapján a vizsgáztatók nem szeretik a bemagolt szövegeket. Arra kiváncsiak, hogy neked milyen a nyelvtudásod, hogyan tudsz az adott helyzetben az adott nyelven kommunikálni, nem pedig arra, hogyan tanultál meg papírról egy adott szöveget.


Ha azért nem tudsz mit mondani, mert magyarul sem tudnál, nincs ismereted a témáról, akkor olvass az adott nyelven az adott témáról és próbálj az alapján önálló gondolatokat megfogalmazni.

máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A bemagolt szöveg hátránya, hogy ha belesülsz, akkor fehér köd van. Vizsga alatt pedig ideges vagy és ha a mondat közepen hirtelen elfelejted az egyik szót, nem lesz meg hogy mi jön utána, borul az egész, próbalod menteni a menthetőt olyan mondatokkal, amitől csak gyengébbnek tűnik a nyelvtudásod...
máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazábólnen azzal van a baj ,hogy szószerint vissza akarom mondani, hanem azzal ,hogy ha nekem kell írányítani a beszélgetést,kb 1 db érv nem jutna eszembe. És ha értek is az adott témához, magyarul mindig olyan szavakkal akarom összerakni ,olyan bonyolultan ,amit idegennyelven nem tudnék.
máj. 24. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért jó, amit írt valaki, hogy olvass utána. Nagyon nem értek a gazdasághoz, sosem érdekelt, ezért olvasok a gazdaság rovaton belül érdekesebb témákat kitárgyaló cikkeket, amiből kicsit én is megismerem.

Pont az a probléma azzal, hogy ha megtanulsz sémákat, akkor problémád lesz, ha ebbe belekérdeznek. Például te elolvasod tőlem, hogy a tanuláshoz fontos az is, hogy a testünket is jól tápláljuk, az ételeink ne csak laktatóak, hanem táplálóak legyenek és belekérdeznek, hogy mit értesz egy tápláló étrend alatt, egyeltalán mi a különbség a laktató és a tápláló között. Nem tudod, hogy én mire gondoltam, mert nem tértem erre ki és nem ks az volt a célom, hogy a dietetikáról magyarázzak, hanem az oktatásról, te meg vagy tudod vagy nem ismered a dietetikát.

Ellenben ha saját magad cikkekből összeraksz valamit, bármibe belekérdeznek, te meg tudod védeni a teóriádat vagy el tudod magyarázni, az jó.

A cikkekből meg megkapod azt a szókincset, ami hiányzik.

máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!