Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgát...

Unicorntears kérdése:

Angol felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék, melyiknek van nagy presztízse? Van ott felkészítő tanfolyam vagy könyvkiadvány amiből tanulhatnék?

Figyelt kérdés
Vagy ha van egyéb felkészülési ötletetek amit tudtok ajánlani,például nehezebb szókincsű filmek,sorozatok,könyvek vagy jó felkészítő tankönyvek stb. örömmel venném :)

2018. jan. 19. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

TELC-es, TIT-es egészen jó, ráadásul sokkal könnyebb, mint a "rigó utcai" volt. Annak már semmi presztizse nincs, külföldön el se fogadják.


Ja, és első menetben egy kitűnő angoltanárt javaslok. Anélkül semmit nem érnek a filmek, sorozatok, memóriakártyák stb.

2018. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Cambridge. Vannak felkészítő könyveik is.
2018. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. köszi,de nekem nem kell tanár mert csak a szókincsemet kell fejleszteni :D a nyelvtan,szövegértés,hallott szöveg értés 10/10 :DDDD meg kicsit átnézni,hogy szóbelin milyen témák szoktak lenni nagyjából


2. köszi,megnézem! :D

2018. jan. 19. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, ami a nehezebb szókincsű könyveket illeti, az egy érdekes kérdés, mert gonosz módon azt is mondhatnám, kezdd el olvasni egyik végén a világirodalom termését, és bármelyik irányban rágod át magad, az csak jó neked. :)

Ha fiú lennél, akkor ajánlanám Alistair Maclean könyveit, nemrégiben valaki éppen áradozott itt róla, hogy ez a skót milyen választékosan fejezi ki magát (én a 90-esekben már felfedeztem, be is gyűjtöttem szinte mindegyiket, de hát ez a kor előnye). De, mint első pikírt mondataimban (tán) rávilágítottam, egy vagy 10 könyv szókészlete semmit sem jelent egy nyelvvizsgán (bár volt olyan ismerősöm, aki bolondult a régészetért, és mit ad isten, a vizsgáztató tanár elkezdett arról kérdezgetni).

Én általában egy politikai napilapot és a NatGeot ajánlom erősen, szerintem ezeknek több hasznuk van a nyelvvizsgát tekintve (a nyelvvizsga meg az általános műveltség egy picit kettéválik). A NatGeoban minden cikk másról szól, a napilapban meg az aktuális témák szókincse állandóan előkerül, és nagy valószínűséggel olyan lesz a szóbelin is.

Ami a presztízst illeti, az én nyelvvizsgáztató ismerőseim szerint az Euro az, ami a legjobban méri a nyelvtudást, lehet, hogy ez is jelent valamit.

2018. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

presztízs: Cambridge

nehezebb szókincsű könyvek: [link]

2018. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. jan. 25. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!