Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, angol, orosz után mit...

Német, angol, orosz után mit tanuljak? TÖBBI ALUL

Figyelt kérdés
Német és angolból középfokon vagyok, oroszt most kezdtem. Szeretnék először angolból és németből felsőfokra eljutni, utána az orosszal foglalkozni, de mellé még1 nyelv kéne. Melyik legyen az: olasz, spanyol vagy francia?
2010. nov. 12. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a francia.Több helyen használhatod,de attól is függ hogy mivel szeretnél foglalkozni.



nálam a japán a 4-ik :D

2010. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

én nekem az olasz nagyon tetszik, de csak azért tanulnám azt, mert a kedvenc országom Olaszo.(L) és felnőtt koromba nyaranta 1x biztos h kimennék.

Amúgy külkereskedelmi menedzser vagy nemzetközi jogász szeretnék lenni, ezért inkább a hasznosabb nyelveket tanulnám.

2010. nov. 12. 15:40
 3/11 anonim ***** válasza:

akkor olasz :D akkor tudod majd használni nyáron,és jó kis latin alap lehet a joghoz.


Amúgy a japán francia,német,angol után a 4-ik :D legjobb (Y)

2010. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:D de jó neked... már 4 nyelven beszélsz:)

akkor lehet olasz de még vacerálok a 3 nyelv közül:D

2010. nov. 12. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
spanyol... gondolj csaak bele szinte egész Közép- és Dél Amerikában tudsz majd társalogni plusz még ugye ott van a Spanyolország. Azt nézd ami a leghasznosabb. Második az olasz, franciát ne tanulj. A tetves franciák közül ha számít valaki, akkor az minimum tud angolul, hidd el nem éri meg a fáradtságot.
2010. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
arab?
2010. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm:) akkor először spanyol utána olasz... (eddig úgy néz ki)

arabot semmiképp nem szeretnék. nagyon nehéz az írása.

2010. nov. 12. 16:02
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

15:57


"spanyol... gondolj csaak bele szinte egész Közép- és Dél Amerikában tudsz majd társalogni"


Igen, főleg analfabéta parasztokkal. Miről?

2010. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Német, angol, orosz után mit tanuljak?"


Franciát, az ezek mellett a legfontosabb nyelv.


"Szeretnék először angolból és németből felsőfokra eljutni, utána az orosszal foglalkozni"


Nagyon bölcs döntés, az angol/német felsőfokú egyébként többet ér, mintha még 3 nyelven tudnál. Akinek felsőfokú (de tényleg olyan) angol és német tudása van, az már ebből meg tud élni.


"Melyik legyen az: olasz, spanyol vagy francia?"


Aki tud franciául, az előbb-utóbb megtanulja ezeket is, ugyanis közvetlen szomszédai és ennek megfelelően erősen hasonlítanak rá. A három közül a francia a legfontosabb, toronymagasan, franciául megtanulni nagyon hasznos, a spanyol és olasz csak hobbynak jók. Még csúnyák is, főleg az olasz. De francia után nagyon könnyűek.

2010. nov. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előbb az első hármat tanuld meg, olyan szinten, ahogy szeretnéd, aztán mikor azzal megvagy, akkor majd még ráérsz kitalálni melyik legyen a 4. nyelv. addig még sok minden történhet veled, majd látod, merre felé indulsz el, melyik nyelv lesz a hasznos. lehet norvégiába kerülsz, és norvégül kell majd tanulnod...:-))
2010. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!