Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » T. I melyiket választanátok...

T. I melyiket választanátok második nyelvként? Francia vagy Spanyol? Az első nyelvem: angol.

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
A francia elég hasznos, de a spanyol sztem sokkal szebb. Én az utóbbit választanám :)
2010. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Spanyolt tanulok, de szerintem a francia hasznosabb lett volna. :D
2010. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Én a spanyolt tanulnám, szerintem dallamosabb, szebb is, és talán több helyen is beszélik.
2010. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a francia jobb választás abból a szempontból,hogy sok szó megegyezik,ill. nagyon hasonlít a két nyelvben.
2010. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Spanyolul. Egyrészt mert, Spanyolországon kívül majdnem egész Dél Amerikában spanyolul beszélnek (kivétel Brazília ott portugálul). Továbbá a spanyol könnyebb is, legalábbis nekem nem szimpi a francia magánhangzó halmozás lásd adieu (viszlát).

Ráadásul a spanyol számomra egy sokkal szimpatikusabb nemzet, és a történelem során ők nem szivattak szarrá minket (már bocsánat a kifejezésért), nem úgy mint a franciák.

2010. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

A franciát, mert nagyon hasznos (szemben a spanyollal, ami a fasorban sincs ebből a szempontból), ráadásul, bár mindkét nyelv nagyon közel van az angolhoz, a francia egy fokkal mégis közelebb.


Francia után egyébként néhány hónap alatt különösebb erőfeszítés nélkül megtanulhatsz spanyolul, mert nagyon közel van egymáshoz a két nyelv.


A francia, szemben a spanyollal, világszinten is jelentős, sokfelé ismert nyelv, és magas a presztízse, világszerte az elit beszéli, és nem a wc-pucolók és taxisofőrök meg parasztok, mint a spanyolt.


tegnap 11:24


1. Nem az a kérdés, hogy hányan beszélnek egy nyelvet, hanem az, hogy kik. A spanyolt főleg csóró és képzetlen emberek beszélik. Egész Ecuador meg Paraguay spanyolul beszél, elhiszem, de MIRŐL akarsz beszélni velük? Üzleti tárgyalásod nem lesz velük, tudományos konferencián nem leszel náluk, szóval MIRE kell neked a spanyol nyelv?


2. A spanyolnak könnyebb a kiejtése (egy kicsivel), mint a franciának, de az pl. nem biztos, hogy a nyelvtana könnyebb. Talán nehezebb is valamivel (az igék).


3. Infantilis megközelítés, hogy "a franciák" meg "a spanyolok" úgymond "szimpatikus" nemzet-e. Annak eldöntése, hogy valaki milyen nyelvet tanul, azaz mire áldoz sok száz munkaórát, ennél komolyabb megfontolást igényel.

2010. nov. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

"A francia, szemben a spanyollal, világszinten is jelentős, sokfelé ismert nyelv, és magas a presztízse, világszerte az elit beszéli, és nem a wc-pucolók és taxisofőrök meg parasztok, mint a spanyolt."


Kedves előző, tudod a kérdező valószinüleg nem olyan magas és finomröptű burzsoá úr mint te, ezért bátorkodtam neki az igen finom művelt flanszia nyelv helyett az alantas, ocsmány, wc pucoló spanyol nyelvet ajánlani.


Kedves kérdező még egy ok, hogy ne franciát tanulj. Az ilyenfajta franciákra egyébként jellemző gondolkodás.

2010. nov. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Latint-
2016. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy a németet választanám -
2016. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!