Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulno...

Milyen nyelvet érdemes tanulnom? Többi alul

Figyelt kérdés
Angol,német és orosz után mit tanuljak? Tudom hogy minden nnyelvet érdemes tanulni, de úgy mégis? Melyek a "Világnyelvek" amelyek nagyon keresettek?
2010. nov. 20. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a franciát ajánlanám, ha világnyelvet akarsz, de te tudod hogy mi áll hozzád közel.
2010. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én a franciát javaslom, az elvileg hasonlít is az angolhoz és némethez, valahol a kettő között van. (én nem tanulok sajnos franciát, de ezt hallottam róla) nomeg nekem tetszik is a francia, ráadásul eléggé alapnyelv.

ha ez nem tetszik, akkor meg spanyolt vagy esetleg olaszt.

2010. nov. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek után még egy latin nyelv kellene, amire a francia volna a "leghasznosabb" választás. Ennyi nyelv után nem hiszem, hogy nagyon sok problémád lesz vele, hasonlít az angolra.
2010. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem is francia vagy még a spanyol is jó :) nekem a harmadik idegennyelvem a spanyol lett :) elég egyszerű
2010. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A négy legfontosabb nyelv az angol, német, francia és orosz, szóval a francia a logikus választás, és ha ez is megvan, akkor lényegében nincs olyan pontja a világnak, ahol nem tudod jó eséllyel megértetni magad.


Világnyelv csak egy van (az angol), a világnyelv fogalmához még a francia áll viszonylag közel. Az orosz, német és a spanyol emellett fontos regionális nyelvek.

2010. nov. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!