Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet lenne érdemesebb tanulnom?

Figyelt kérdés
Most megyek főiskolára, és lehet tanulni 2. nyelvet. Nem tudok dönteni, hogy olasz vagy spanyol. Két éve tanultam olaszt egy évig, van könyvem is, valamennyire emlékszem is belőle, de nem túl sokra. Viszont a spanyol nyelvet mindig is szerettem volna tanulni, így azonban nem tudok dönteni. Valakinek valami tanácsa volna esetleg?
2011. júl. 29. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Angolul vagy németül beszélsz? Mert ebből az egyiket, vagy mindkettőt érdemes tudni. Attól függ milyen főiskola, milyen szak. Nézz utána, hogy az a szak ahova jelentkezni fogsz milyen szakirodalommal rendelkezik, és azt válaszd. Ha mindkettővel, vagy egyikkel sem akkor én az olaszba kezdenék bele. A kiejtést már nem kellene megtanulnod, és néhány alap szóra, fogalomra, nyelvtani szerkezetre még emlékszel. Nem lesz vadidegen. Mert gondolj bele, főiskolán nem lesz annyi szabadidőd a nyelvtanulásra, mint középiskolában. De, ha utáltad, vagy egyszerűen csak a spanyol az amit nagyon nagyon szeretnél, és úgy érzed menni fog, és ezt akarod, nem az olaszt akkor csináld!

De mondom, ha nekem csak egy plusz bizonyítvány kellene én az olaszt választanám, mert arról lenne alapismeretem, és nem vállalnám be azt, hogy 2 év alatt a vizsgák mellett tökéletesen megtanuljam középszintre a nulláról a spanyolt.

Tény, hogy a spanyolt többen beszélik Európában is, és Európán kívül is. Valamint hasznos, ha szeretnél ösztöndíjjal kijutni az államokba, vagy más országba, mivel sokan beszélik. Egy angol-spanyol kombináció nem rossz. Ha használható nyelvtudást, és nem csak egy papírt szeretnél, és elég elszánt vagy, és 2 év alatt vizsgák mellett megtudod csinálni, akkor pedig ezt válaszd!

Hajrá!

2011. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
angol,kínai :)
2011. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
34%
orosz,kínai,spanyol
2011. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Feltűnt nektek, h a kérdező 2 nyelv között tipródik, és nem azért kérdez, h még jobban összezavarodjon? Nos, sztem, ha már tanultál olaszt, akkor azt kéne folytatnod, és, ha az már még jobban megy, szinte egészen kis energiával hozzáveheted majd a spanyolt. Én most tanulom az olaszt, és a "tanárnénim" olasz szakos tanárként most könnyűszerrel gyűri le a spanyolt. Ráadásul fiatal vagy, így mindkét nyelv belefér még az életedbe. Jó nyelvtanulást!
2011. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyik se. Angol. Ha már tudsz angolul akkor értsd meg h nem tudsz angolul és tanulj meg jobban angolul. Spanyol és olasz közül (két rossz közül eset) azért a spanyol, mert van egy pár ország ahol azt mívelik, az olasz meg ugye Olaszországban van. Svájcban is páran, de azok amúgy is tudnak 8-10 másik nyelvet, Brazília egyes részein, ha jól tudom 15%-a a braziloknak olasz leszármazott. Olaszországiak is sokan tudnak angolul, szóval... Legfeljebb egyfajta cél nélküli olasz nyelvtanulást tudok elképzelni, ami csak arra megy h szép a nyelv és fel tudsz vágni h te azt is érted. A spanyolra rá lehet legalább fogni h tök sok országban elvagy vele, de igazán úgy is az angol, mondom ezt úgy h gyűlölöm az angolt, de hát ha egyszer uralja a világot, akkor uralja...
2011. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 melcsiboszi válasza:
Nem rossz gondolat, hogy folytasd az olaszt (én is tanultam pár évig :)), de ha abban gondolkodsz, hogy esetleg külföldre mégy, Dél-Amerikába pl. akkor talán érdemesebb a spanyolt választani.
2011. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az olaszul tanuló ismét: egyrészt, miért kéne szegény kérdezőnek magyarázkodnia, h a választott nyelvet mien indíttatásból tanulja (és, ha sztetek haszontalan, akk mi van?), másrészt az olasz után a spanyolt is meg tudja tanulni, harmadrészt, ha jól tévedek, Brazíliában nem spanyolul, hanem portugálul beszélnek. Én ink arra biztatnálak, kedves kérdező, h az olasztól indulva, minél több nyelvet sajátíts el szép sorjában. Mellesleg azt se tudjuk, mit tanulsz majd a fősulin.
2011. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hűű, köszi a válaszokat! :) Angolul tudok, és tanulom is tovább, de mindig is szerettem volna 2.-at, és most lenne lehetőségem. Azt hiszem az olaszt fogom választani, de még gondolkodom. Köszi mindenkinek még egyszer!
2011. júl. 29. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!