Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol filmek nézésével (filmek...

Angol filmek nézésével (filmek vagy pl. CNN) és angolul olvasásnak van valami haszna?

Figyelt kérdés
usa-ba készülök egy évre. tanlulni, gimibe. alapfok oda elég ugye? és ezek mennyire feljesztik a tudásomat?
2010. nov. 23. 18:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
80%
Mindenképpen hasznos az angolul olvasás és az angol nyelven nézett filmek, sorozatok, főleg, ha angol feliratot is tudsz rá tenni! Olvasásnál fontos, hogy a szintednek megfelelőt válassz elsőre, tehát ha alap szintnél tartasz, akkor egyszerűen fogalmazott, modern nyelvezetű regényt vagy kifejezetten nyelvtanulóknak szánt mesét, történetet. Én is tanultam kinn, és amíg itthon voltam, bár tudtam angolul, nem nagyon mertem megszólalni, de amikor már kinn vagy, egyszerűen muszáj, és nagyon hamar könnyedén és természetesen fogsz beszélni angolul, ebben biztos vagyok! Sok sikert!
2010. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

hogy lenne elég az alapfok??!! ha olyan gimibe mész ahol nincsenek magyarok vagy vannak de akkoris minimum középfok kell. különben hogyan tudsz majd akár az emberekkel beszélni?? de ez még a kisebb baj: ha pl tanulsz kint angolt nyelvet és irodalmat akkor hogy fogod megérteni a könyvet?

a másik: hogy lenne hasznos az olvasás vagy filmnézés: egyrészt a szókincset bővíti másrészt néhány nyelvtant is tudsz tanulni belőle. ja és a tv fejleszti a kiejtésedet ha beszélsz közbe angolul és a hallásértést is

ha ez neked nem jut eszedbe akk ne menj ki az usa-ba mert ott nem lesz ott az anyuci apuci egyedül kell boldogulnod.

2010. nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

hát nézzük csak:

- ha kimész amcsiföldre, és ott angolul fogsz létezni, tanulni 1 évig, na akkor vajon elég-e az alapfok, hogy bármilyen szinten is boldogulni tudjál?

- Ha használjuk, gyakoroljuk a nyelvet, pl. olvasással meg hallgatással, filmnézéssel, na akkor vajon attól fejlődik-e a nyelvtudásunk? Vagy inkább a fejenállástól szokott az fejlődni?


Öhhm, azért remélem érzékeled, hogy ezek nem voltak túl okos kérdések.

2010. nov. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem, dehogy van, a gyakorlas hulyeseg, ne csinald..

Amerikaba meg tuti eleg alapfok is, elvegre itt nem angol anyanyelvuek elnek, tokre jol el fogsz boldogulni a magyarral.

2010. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, akkor nem vesznek fel suliba az USAba ha nincs meg a TOEFL felsőfokod... de kövezzetek meg ha tévedek:D
2010. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Egyreszt, TOEFL-ben nincs felso meg kozepfok, masreszt nincs olyan, hogy "megvan a TOEFL", mert ott csak pontot kapsz, harmadreszt pedig egy gimnaziumba nem kell, csak egyetemre.
2010. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nézek angolul filmeket, csak így direktbe nem érzem hogy hatásosak. (persze, ne is várjam hogy egy filmtőlm folyékonyan fogok beszélni. :P)


amúgy ha a cserediákprogram honlapján alapfokú angoltudák (minimum 2 év angol tanulás) van, akkor azért boldogulni tudnék nem?

2010. nov. 24. 15:16
 8/12 anonim ***** válasza:

14:39 vok

ja oks bocsi, csak vhol olvastam hogy kell TOEFL a külföldi tanuláshoz, de akk téyleg az egyetemnél olvashattam. köszi a javítást.


amúgy lényeg a lényeg, alapfokkal nemtom hogy elboldogulnál-e, szerintem azért középre fel kéne tornásznod magad.

2010. nov. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
fél év alatt ez hogy lehetséges? (mindent megtennék érte, de sajnos a külön tanár nem jöhet szóba.. :S)
2010. nov. 24. 15:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Na figy. Én kimentem 3 hónapra Californiába. Azt hiszem, ebből érthető h nem a kisujjamból beszélek. Szóval 3 hónapig 13 évesen egy californiai iskolába jártam. mielőtt beiratkoztam volna, csináltattak velem 2 tesztet. Nyelvtan, kommunikáció. Az egyiket elbuktam a másikon épphogy átmentem. Ennek ellenére-nem tudom hogy hogyan sikerült, de beirattak egy iskolába, ahol volt ilyen bevándorlós osztály. Nem tudom elmagyarázni, hogy hogyan volt, mert az hosszú lenne, de majd meglátod. Ott nem osztályok vannak, hanem saját órarendje van mindenkinek, és minden órán más csoporttal vagy. A képességeidtől függ. Hazajöttem és 96 %os középfokút tettem persze egy kis rákészüléssel, de pl nekem a 7.es nyelvtan után kimaradt midnden, és csak akkor tanultam meg a nyelvtant, amikor a felsőfokhoz készültem, mert ott átvettünk mindent. Addig csak ösztönből beszéltem, hogy jól hangzik e vagy nem. Érdekes módon így is ilyen jó lett a középfokúm. tanulni fogsz kinnt, nagyon sokat, a lényeg, h ha nem értessz valamit, kérdezz, akár hülyének néznek, akár nem. nem kéne azért elrontani az évvégi jegyeidet mert nem értesz valamit. vigyél magaddal szótárt. 1-2 hét alatt belerázódsz. Kinn egyébként tök leszarják, hogy mit csinálsz, mármint az iskolatársaid. Szóval nem kell attól tartanod h mindenki téged fog baszogatni mert új vagy. Tök simán lazák ;)
2010. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!