Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki, aki egyedül tanult...

Valaki, aki egyedül tanult angolul?

Figyelt kérdés
Hogyan tanultál? Mármint milyen módszered volt, miből tanultál, és milyen fokra jutottál el? Szeretnék elkezdeni angolt tanulni, de egyelőre nincs lehetőségem tanárhoz járni, így gondoltam, belevágok itthon:)
2011. nov. 1. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Nem fog menni. Az elején különösen szükség van tanárra.
2011. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hollófernyiges ***** válasza:
75%
Egy kezdő tankönyvből megtanultam az alapokat, aztán olvastam, fordítottam, olyasmit ami érdekel. A net, a játékok, a filmek sokat segítenek. Mondjuk tartott jópár évet, mert nem tanultam direktben, csak ami így rám ragadt. Amikor végül elmentem nyelviskolába hogy levizsgázzak, a felsőfokú csoportba soroltak be, aztán elsőre le is vizsgáztam. Nyelvtanból még mindig gyenge vagyok, de ez a magyarra is igaz :)
2011. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne menne??

Angol órám ugyan volt az iskolában, de semmit nem ért, sehova nem haladtunk.

Magamtól elkezdtem regényeket olvasni (igen, nulláról, természetesen magyarul kívülről ismert regényt - Harry Pottert :D), filmeket nézni (először magyar felirattal, majd angollal, majd semmilyennel), először ismert, majd ismeretlen filmeket.

Fórumoztam, leveleztem. (Először inkább csak olvastam, fokozatosan kezdtem el írni is.)

Rengeteget köszönhetek a fanfiction.net-nek. :D

Dalszövegeket kerestem meg, és tanultam meg.


Menni fog, csak kitartás!!! De tényleg!

Most spanyollal csinálom dettó ugyanezt, azzal a különbséggel, hogy spanyol órám egyáltalán nincs, és sosem volt.

2011. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
rengeteg dalszöveg angol-magyar összehasonlítása, tömérdek angol nyelvű film magyar felirattal. én pl volt hogy 10-20 filmet szó szerint tudtam magyarul (kedvenc filmek) és 50x megnéztem angolul, angol felirattal. hidd el nagyon segít !
2013. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!