Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelvet lehet párhuzamosan...

Két nyelvet lehet párhuzamosan hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés

az angol az egyik ,alap szinten vagyok kb. de szeretnék elkezdeni egy másik nyelvet is.


Mik a tapasztalatok, lehet párhuzamosan tanulni két nyelvet ? Fél év alatt meddig juthatok ?


2011. ápr. 17. 22:55
 1/5 A kérdező kommentje:
mondjuk ha naponta 1,másfél órát foglalkozom mindkettővel.
2011. ápr. 17. 23:06
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Napi egy-másfél óra nyelvenként?! Belegondoltál ebbe? Az 2-3 óra egy nap. Így nagyon sokra viheted. Deszerintem nem fog összejönni, már bocsi:D És én ezt úgy mondom hogy imádom a nyelveket, de nap 2-3 óra...áhh, nem fér bele az időmbe. Miért ne lehetne két nyelvet tanulni egyzserre? Akár hármat is lehet. Én spanyol-angol szakos vagyok, és németet is tanulok.
2011. ápr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

nyelvnél nagyon fontos a napi ritmus!

inkább kevesebb, de minden nap

ha mindkét nyelvet a hét minden napján(!) napi 1-1 ó-ban tanulod jól fogsz haladni! sz.középfokú vizsga is lehet

de valóban minden nap! hajrá: )) remélem sikerül!

2011. ápr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! ha már van angol alap tudásod akkor angolul tanuld a másik nyelvet(alapszinten), igy gyakorolsz is egyben. A nyelvtani részt meg nyugodtan nézd át magyarul. A net tele van ingyenes nyelvoktató oldalakkal. Sok sikert, Jó tanulást!

üdv

2011. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Lehet két nyelvet tanulni. Én a németet és olaszt viszem párhuzamosan. Ha az egyik nyelvből találkozom új szóval, akkor azt úgy tanulom meg, hogy a másik nyelven is tudjam. Így a szókincsem megközelítően ugyan az a két nyelvet illetően.


Az viszont igaz, hogy minden nap kell a nyelvekkel foglalkozni.

2011. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!