Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Több nyelvet beszélők! Nem...

Több nyelvet beszélők! Nem kavarjátok néha a szókincset? HOgyan lehet párhuzamosan egy új nyelvet tanulni, és egy régebbit nem elfelejteni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ez engem is nagyon érdekelne..angol és németet tanulok, de szeretnék belekezdeni a spanyolba ezek mellett (17/L)
2011. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
57%
Én pl angolul + franciául beszélek, bár a franciám még gyengécske, de az angolom elég jó és igy sokkal könnyebb franciául tanulni,nyelvtan is sokmindenben egyezik,+ sok szó elég hasonló, de mégis más -pl. quality-qualité. Mind a 2 nyelvnek megvannak a jellegzetességei, igy összekeverni nemnagyon lehet.
2011. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én erdélyi vagyok és ezért tudok magyarul meg románul társalogni, angolul konyhanyelven és tanulom a németet. Nekem a román nyelv (amit az utcán tanultam meg) sokat segített az angolban is meg a németben is, mivel ugyan abból a nyelvcsaládból vannak és sok szavuk pár betű különbséggel ugyan az.

Nekem a legnagyobb problémám, hogy amikor pl németül kéne beszéljek akkor angolul vagy románul jutnak eszembe a szavak. A négy nyelvet nem tudom egyforma gyakorisággal gyakorolni. Az angolt a filmekből a románt meg a magyart az utcán gyakorlom. Ezért a német elég nehézkesen megy.

2011. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Hát néha előfordul hogy keverem az angolt meg a németet, de például az arab tudásom nem nagyon kavar bele a dologba. Szóval a nyelvektől is függ hogy mennyire hasonlóak.
2011. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. én angolt és németet tanultam, most fogok majd portugált. nem nagyon kellene összekavarni:D
2011. jún. 27. 14:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Angolból, spanyolból felső-, németből középfokúm van, most kezdtem el a franciát is, mert az jobban tetszik, mint a német. És nem hiszem, hogy lesz ilyen problémám. Az angol és a spanyol nagyon hasonlít egymásra, úgyhogy az egyik könnyíti a másikat, nyelvtanban is és szókincsben is, ugyanez igaz a portugálra is (és remélem majd a franciában is segít). De a kiejtés kissé eltér, a dallam miatt nem nagyon lehet összekeverni a szavakat. Bár ez csak akkor működik, ha mindet használod valamennyire.
2011. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én ha belekavarom a másik nyelvet, tudatosan teszem, mert pl nem tudom németül az adott szót, mondom angolul, bízva abban, hogy a beszélgetőpartnerem megért :) de nem gyakran fordul elő, hogy két nyelven beszélek egy mondaton belül

A tanulás során nem okozott nehézséget, most pedig oroszt tanulok, na abba nem lehet bekeverni sem az angolt, sem a németet :)

2011. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Angolt tanulok a suliban, de nemrég lelkesedni kezdtem a németért és elkezdtem magán úton tanulni. Na, ennek az lett az eredménye, hogy a nyelviskolában, az angol szintfelmérő kitöltésekor németül írtam be néhány szót. xD Pl. az angol "mine" helyett "meine" és így tovább... :D
2011. jún. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

- Magyart nem fejeltem el, hiszen az anyanyelvem, és amúgy is sokat netezek magyarul, és párommal is magyarul beszélünk.

- Németet nem felejtem el, mert egész nap a németet hallom, ez vesz körül.

- Angolt pedig most kezdtem el tanulni, folyton névelőket akarok társítani a szavakhoz. Vicces érzés. A nyelvtani esetekről ne is beszéljünk. :P És pár szónál ami hasonló, annak a német megfelelője hamarabb eszembe jut.


Szerintem az a megoldás, hogy az új nyelv tanulása mellett rendszeresen foglalkozz az eddigiekkel is. A másik idegen nyelvvel és az anyanyelveddel is.

2011. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés, hogy egy szó makacsul nem jut eszembe az adott nyelvem, hanem csak a többi nyelven jön elő. De sebaj, ez is el fog múlni előbb-utóbb.

Tanult nyelveim: német, latin, angol, eszperantó.

2011. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!