Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lányom olyan suliba szeretne...

Lányom olyan suliba szeretne menni, ahol a német, vagy angol mellé fel lehet venni a japánt, vagy az arabot, mit tud kezdeni a felvett nyelvvel? Érdemes tanulni, valaki esetleg hasonlót tanul?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 08:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
62%
Az a helyzet, hogy manapság a munkaerőpiacon a magyar mellett az angol nyelvet szinte nem is veszik számításba, ha beírod egy önéletrajzba, annyira természetes, hogy mindenki beszéli. Egy különleges, kevésbé ismert nyelvvel meg lehet szerezni egy állást akár egy jobban kvalifikált pályázó elől is. Elég undorító, de oroszul tanulni például nem rossz ötlet, csak bele kell gondolni kicsit... Nagyon nehéz, de ilyen még a kínai nyelv is, Kína óriási gazdasági erőt képviselő, szunnyadó szuperhatalom, sokak szerint pár év múlva a lábai előtt fog heverni a világ és minden cég Kínával akar majd valamilyen gazdasági kapcsolatot kiépíteni. Arabul ne taníttasd a lányt, mert a végén elviszik szegényt a hárembe, te meg kapsz 100 tevét. :))
2009. jan. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Attól függ milyen tervei vannak a jövőt illetően. A nyelv önmagában kevés. Hacsak nem tolmács akar lenni. Az arab és japán a külkereskedelemben nem igazán használatos. Az idegenforgalomban is inkább a kinti kapcsolattartónak szükséges.
2009. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem csak nyelvet tanulna, ez egy szakiskola általános után, csak a kötelező idegen nyelv mellett ezt a két nyelvet is fel lehet venni, / van dráma szak, külker szak, médi szak.stb... /
2009. jan. 15. 10:19
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

szerintem kifejezetten rossz ötlet egyszerre két nyelvet tanulni. Tanuljon meg egyet rendesen (praktikusan az angolt) és ha már van róla papírja (mert arra adnak pontot pl. a felvételin, nem pedig arra, hogy azt is tanulta), akkor ugorjon neki egy másiknak.


szerintem.

2009. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Amugy teljesen igazad van / utolsó / eddig általánosba tanulta a németet, és én is azt mondtam ha nem kötelezö a két nyelvböl ne vegyen fel egyet sem, mert szerintem nem sokra megy vele, igy egy nyelvböl legyen meg a papirja, de azt legalább normálisan meg tudjja tanulni.

Köszi a választ.

2009. jan. 15. 12:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A japánnal elég sok lehetősége lesz, manapság sok munkahely keres japánul beszélőket. A japán az animék és mangák terjedése miatt is egyre fontosabb, másrészt a japán kultúra is terjedőben van. Ha pedig már tud japánul,könnyebben megtanulhat kínaiul is, mert a japánok sok kínai írásjelet is használnak.


Azt pedig butaságnak tartom, hogy ne tanuljon egyszerre két nyelvet. Ha párhuzamosan tanulja őket, akkor hamarabb belejön abba, hogy kell egyikről a másikra átváltani, az adott nyelveken gondolkodni. Mert egy nyelvet beszélni azt jelenti, hogy azon a nyelven gondolkodsz. Később pedig ha elkezd még tanulni egy nyelvet, akkor nem fogja keverni a nyelveket. Lassan pedig ott tartunk, hogy a papír, ráadásul egyetlen nyelvből egyáltalán nem számít, csakis a képességek.

2009. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mindenképp még átgondoljuk, hiszen csak szeptembertöl megy abba a suliba, / persze ha felveszik mert még most lesz a felvételi / végül is két nyelv tudása az nem rossz , csak arra gondoltam nagyon nehéz plusszban egy japán, vagy az arab.

De köszönöm a válaszokat mindenképp gondolkodunk még rajta.

2009. jan. 15. 14:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem új nyelvnek csak 1et vegyen fel. Írtad, hogy már tanult németet. Na azt folytassa és még mellette tanuljon egyet. Ajánlom a japánt. Egyik haverom 2 évig élt kinnt japánban, és most a suli mellett tolmácskodik- persze nem ez a hivatása, hosz még csak 11.-esek vagyunk, de rendszeresen megy fordítani üzletemberek közé.
2009. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem mindenképp tanuljon minél több nyelvet, az nagyjából mindegy, hogy milyet. Én egy erős középiskolában vagyok végzős, 35-en vagyunk az osztályban, ebből kb 30 embernek van két nyelvvizsgája (de van akinek 3 is). Nagyon nagy a tolongás az egyetemeknél, nem árt ha minél több nyelvet beszél. Sajnos a papir a lényeg, nem az, hogy beszéli. Arra jár a pont a felvételinél, a diplomát is nyelvvizsgáért adják, és később állásinterjún is a papirjait kell felmutatnia! A japán egyébként mostanában nagyon divatos nyelv,sokan meg akarják tanulni, de mivel elég nehéz, ezért kevesen képesek rá, hogy jól beszéljék! Ismerek egy japán tolmácst, aki 950 ezret keres, tehát nagy jövője van ennek a nyelvnek.
2009. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ebbe igazatok van minél több papir annál többet ér el a felvételin, mindenképp mérlegejük, köszi a válaszokat, itt nekem csak azzal volt a bajom, hogy tud japánt tanulni egy gyerek , szerintem negyon nehéz, ök maguk is több évig tanulják / több 10 évig / legalább is igy olvastam valamikor.
2009. jan. 15. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!