Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Intenzív nyelvtanfolyam...

Intenzív nyelvtanfolyam kezdőknek?

Figyelt kérdés
Heti 5x5 órában nyelvet tanulni? Lehet ezt bírni? :) Mik a tapasztalatok?
2010. dec. 10. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet. A hatásfoka kérdéses. A villámnyelvtanfolyamok kutyagumit sem érnek. Meg kell érteni, hogy amit most tanulunk, az először a rövid távú memóriában tárolódik el. Egy kis ülepedés után, ha nem ismételjük át, úgy kiszóródik a fejünkből, mintha sosem tanultuk volna.


Éppen ezért a lassan járj, tovább érsz a javasolt. A cél, hogy a tanultakat a folytonos ismétléssel, hosszú idő alatt áthelyezzük a hosszútávú memóriába, ahonnét kiverni sem lehet. Ugyanúgy emlékszel a tanultakra, mint ahogy kívülről fújjuk például a Himnuszt. Nem halljuk nap mint nap, de éppen annyiszor, amennyi ahhoz kell, hogy sose felejtsük el, és álmunkból felverve is tudjuk.


A villámkurzusokkal egyvalaki jár jól. A nyelvtanár, aki bezsebeli a sok pénzt. Lead egy szekérderéknyi anyagot, és teljesítette a ráeső részt. Hogy te semmit nem tanultál belőle? Az már nem az ő baja. Ehhez egyébként igen vastag bőr kell, hogy legyen valaki képén, mert ha valaki, hát a nyelvtanár tudja a legeslegjobban, hogy így nem lehet nyelvet hatékonyan tanulni. Legrosszabb esetben egy életre elveszi a kedved a nyelvtanulástól. Nem szabad ilyenbe belevágni.


A tempót lehet bírni, csak nem úgy, hogy napi 5 órát se99el az ember egyfolytában. Bizonyított tény, hogy napi 5×15 perc angolozás (75 perc), sokkal hatékonyabb, mint 2×60 perc. 15 perc koncentrálás éppen elég. Utána lazulni kell. Ezeket a tanulásra szánt 15 perceket kell beiktatni a napirendedbe, és erőfeszítés nélkül fogsz tanulni. És az így tanultak sokkal jobban meg is fognak ragadni. Természetesen sokat kell ismételni. Segédprogramokat igénybe lehet venni. Pl az ANKI-t. Azzal elég csak napi 10 percet foglalkozni, garantáltan nem hagyja, hogy elfelejtsd a beleírt kifejezéseket és szavakat. Mindig akkor fogja kérdezni, amikor már éppen elfelejtenéd. Így kerül át a szó észrevétlenül a rövid távú memóriából a hosszútávúba. Kitörölhetetlenül.


Ingyenes program, és pofonegyszerű a működése: [link]


Bővebben az ANKI-ról és a hatékony nyelvtanulásról: [link]

2010. dec. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5x5-ről nincs tapasztalatom, de én jártam munka mellett 3x4-re. Hát már az is elég durva volt. Amíg a tanfolyamra jártam, addig minden szabadidőmben a nyelvet tanultam (szabadidő= amikor nem voltam a munkahelyemen). Szörnyen fárasztó, de haladtam vele. Ha jól emlékszem 5 hetes tanfolyamok voltak és lehetett menni egyik után a másikra. Én kettőt bírtam egyhuztomban. Utána kihagytam kicsit, mert nem lehetett bírni. Volt viszont olyan a csoportban, aki kábé1 év alatt végigment a teljesen kezdőtől a most már középfokúzok szintig úgy, hogy egyáltalán nem hagyott ki közben. És nem ment neki. Szerintem az volt a baj, hogy nem volt ideje leülepedni az anyagnak.


Én nem bánom, hogy így tanultam, de szerintem ennél intenzívebben csak akkor lehet, ha nincs semmi más dolgod. Mondjuk nyári szünet van és képes vagy reggeltől estig ezzel foglalkozni. Különben csak ablakon kidobott pénz.

2010. dec. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mielőtt villámtanfolyamokra szórnátok ki a pénzt: gondolkozzatok!


Egy gyerek hat éves korára tanulja meg az anyanyelvét alapfokon! beszélni, holott egész idő alatt az adott nyelvi környezetben van. 10 éves korára jut el a középfokú szintre. Nyelvi közegben. Nyelvi közeg nélkül egy idegen nyelvet tanulni sokkal tovább tart.


Be ne dőljetek már a rossz dumának, miszerint "A gyerek is megtanul két év alatt magyarul..." Baromság! Ilyet csak az mond, aki soha nem próbált beszélgetni egy két éves gyerekkel. Még a 8-9 évesnek is alapvető hiányosságai vannak, nem tudja magát megfelelően kifejezni, még akkor sem, ha történetesen szeret olvasni, és sokat olvas.

2010. dec. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!