Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent angolul az "issue"...

Mit jelent angolul az "issue" főnévként?

Figyelt kérdés
(Annyi jelentést találtam, hogy fogalmam sincs. Már számtalan szövegkörnyezetben hallottam, soha nem tudom mit jelent.)
2010. dec. 16. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Vitás kérdés.
2010. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már az én kérdésem a vitás? vagy azt jelenti?
2010. dec. 16. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezerféleképpen használják, főnévként is, szövegkörnyezettől függ. Jelenthet dolgot, vitás kérdést, gondot, olyasmi, mint a thing, csak kevésbé hétköznapi. Persze ez csak töredék, gondolom, még kiegészítik.
2010. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Hiba, probléma is lehet. De egy szótár isten bizons sokat segít.
2010. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg egy szótárban, szerintem van vagy 20 jelentése. Ige és főnév is lehet. Jobb szótárban vannak példák is. Igeként kibocsátást, kiadást jelent, főnévként kiadványt (lapszámot), ezenkívül ügyet, témát, problémát stb.
2010. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Divat szo lett. Ha valamit nem akarnak megnevezni, reszletelni, akkor is az "issue" szot hasznaljak.
2010. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
thx!
2010. dec. 17. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!