Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz nyelv az angolhoz...

Az orosz nyelv az angolhoz viszonyítva milyen nehéz? Van még értelme megtanulni oroszul? 17/L

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 11:41
 1/9 pantha rhei ***** válasza:
84%

Az orosz nyelv nehezebb a nyelvtan és a kiejtés miatt, mint az angol. Angolul egy kis nyelvérzékkel jól meg lehet tanulni akár filmekből és olvasásból is. Az orosz nyelvtanhoz viszont előfordulhat, hogy le kell ülni. :)


Én mindkét nyelvet tanulom, ajánlom is. Amennyiben a szomszédos országoknál, vagy Kelet-Európában szeretnél dolgozni, vagy bármiféle kapcsolatot létesíteni az ott élő népekkel (kereskedelemtől kezdve a tolmácsolásig), hasznos.


ui.: A cirill betűk miatt ne aggódj, gyakorlással 2-3 hét alatt elsajátítható.


Üdvözöllek.

2010. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Mint a teknős a virágszedéshez képest.
2010. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Összességében kb. ugyanolyan nehezek, csak másban nehezebb az angol és másban az orosz. Ha van egy erős angoltudásod is, akkor érdemes oroszul tudni, mert elég kevesen beszélik manapság. A cirill betűktől ne félj, azok nem jelentenek nehézséget (sőt, logikusabban írnak, mint az angolok) a helyes hangsúlyozásra kezdettől fogva figyelj, a nyelvtan nagyon más lesz, mint az angol, de összességében nem sokkal bonyolultabb.
2010. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Az orosz könnyebb olyan szempontból, hogy ahogy le van írva, úgy ejtik. Az angolok túl bonyolítják, hogy egy betűt akár 3 féle képpen is ejthetnek. És szerintem az angolban az a sok igeidő is bonyolult, szóval nekem az orosz jobban bejött.
2010. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Az orosz írásban csak a nyomtatott betűt megtanulni könnyű, a kézi írás már problémásabb.
2010. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Az angolhoz képest nyelvtanilag az orosz jóval nehezebb. Az orosz nehézségét a némethez tudnám hasonlítani, de ha szorgalmas vagy és leülsz nem fog túl nagy gondot jelenteni. Szerintem egyébként érdemes tanulni, bár én azért tanulom, mert nagyon tetszik :)

18/F

2010. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:57


Egy délutánt tényleg rá kell szánni.

2010. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A cirill betűk leírása egyáltalán nem nehéz, én is 1 du alatt tanultam meg. És nekem a nyelvtan sem, mondjuk én nekem a német is megy, az angol igeidőivel már kínlódok...

Szerintem érdemes. Pl voltam Horvátországban, és bár nem ugyanaz a nyelv, de rengeteget értettem az ottani leírt dolgokból... Sőt a szlovákkal is van sok hasonlóság...

én ajánlom.

2010. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az amin úgy láttam h nem tudnak kiigazodni :P Ugyanis a többség azt mondja az orosz nehezebb. Én viszont + pár ember sokkal jobban kínlódik az angol nyelvtannal, időkkel, mondjuk az is igaz h az orosz jobban érdekelt csak sztem a helyes kiejtés nehéz, nagyon kell figyelni.
2011. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!