Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz nyelv mennyire...

Az orosz nyelv mennyire nehéz, ha itthon szeretném magamtól tanulni?

Figyelt kérdés
Vannak jó weboldalok ahol meg lehet tanulni az alapokat? Később elmennék tanárhoz is, de szeretek előbb tisztában lenni az alapokkal.
2011. ápr. 14. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

én uliban tanulom 2. idegen nyelvként (8. osztályos vagyok) és sztem kell tanár. mivel egy kicsit nehéz nyelv, az írása is más, de megtanulható. sokat kell egyeztetni neknél meg ilyen meg olyan ragozás. Ha veszel magadnak könyvet [link]


ebből tanul + munkafüzet. Jó kis könyv áéllítólag alapfokút le lehet rakni. Nekem nagyon tetszik, és anyum egyik bnője orosz ő szokott néha korrepetálni és ő mondta hogy ez nagyon jó orosz könyv. Tehát ezt ajánlom

2011. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

*suliban

első vagyok bocsi elírtam

2011. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*nemeknél (nem neknél) bocsi
2011. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

*tanulj


na bocsi tényleg.

ez tényleg jó könyv a munkafüzetben leírják magyarul a feladatot vannak ilyen nyelvtani részek is magyarul leírva.

2011. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igazából az orosz nem nehéz nyelv, csak sajnos ez él a köztudatban... Két dolog azonban elengedhetetlen, bármelyik nyelvet is választod: szeresd és akard. Ennélkül nem megy. A videómegsoztó portálok hemzsegnek" orosz nyelvokató videókkal. Szóval a kiejtésben is el tudsz egy szinten igazodni. Nyilván tanultál németet vagy angolt, de hamar rá fogsz döbbenni hogy az orosz az más, mármint a dallamossága, hangsúlya miatt csak úgy "tapadnak" majd rád a szavak és kifejezések. Sok sikert a nyelvtanuláshoz, akár egyedül akár tanár mellett!

üdv

2011. ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, az orosz tetszik hangzásilag, nyelveket meg eleve szeretek tanulni, szóval... Eddig egyedül a német volt amit abbahagytam mert annak nagyon utáltam a nyelvtanát, de tanultam angolt, franciát, olaszt és japánt is. Az orosznak fogalmam sincs milyen a nyelvtana, még nem volt hozzá szerencsém, de majd akkor meglátom.
2011. ápr. 17. 18:37
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos az a baj, hogy az orosz igen is nehéz nyelv. Nem mondom, hogy a legnehezebb amit választhatsz itthon tanulásra, de az angolnál, németnél, franciánál, olasznál sokkal nehezebb. Ez tény, így van, nem kell vitatkozni, hogy kinek mi a nehéz. Nehéz a ragozás (egyeztetés nemben, számban, élő-élettelen, számnevek, melléknevek, főnevek - minden szófajt lehet és olykor kell is ragozni), magyar anyanyelvűeknek nehezen érthető a befejezett/folyamatos igealakok használata, még nehezebb a HELYES használatuk és még sorolhatnám a rengeted rendhagyást. Egyedül sajnos nem fogsz messzire jutni, mindenképp keress fel egy tanárt vagy tanfolyamot! Sok sikert, szeresd az oroszt és könnyebb lesz (ő is szeretni fog...)!
2011. máj. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, tanárhoz mindenképp mennék később, csak nem szeretem a dolgokat full nulláról kezdeni. :) Egyébként jó nyelvérzékem van, azt hiszem, a nyelvtannal általában nincs gondom (kivéve német ahogy írtam, de az is főleg azért volt mert suliban nem szerettem tanulni, tanár miatt, mert amúgy előtte azt is tanultam magántanárnál és szerinte meg jó voltam és akkor szerintem is jól ment, áhh mindegy is..). Meg ami érdekli az embert az amúgy is könnyebben megy neki, tapasztalataim szerint.
2011. máj. 3. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én is tanultam itthon:)angol mellett.az írást-olvasást egyedül tanultam meg:)
2011. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Van egy bizonyos nehézsége. De ha szereted, akkor sokkal könnyebbnek fog tűnni, mint amilyen valójában. Ez mindennel így van, kb. egy közhelyet írtam le most :P


Viszont, én úgy gondolom, hogy egyik nyelvet sem lehet csak Magyarországon megtanulni. Hiába akármilyen magántanár, nyelvtanfolyam, ahhoz, hogy jól megtanulj, kell anyanyelvi környezet. Plusz, ha még szereted is, akkor 1 hónap is sokat segít.


Én valamennyire tudok oroszul, imádom a szláv nyelveket. Voltam nemrég Prágában pár napot. ,,Az utcán" felszedett cseh tudásommal már szinte csehük beszéltem a pincérrel utolsó nap, mert tetszik a szláv, és ragadt rám, mint a méz. Na jó, azért belekevertem némi oroszt, de egész jól ment.

Oroszországba eljutni nem könnyű, nincs annyi sok lehetőség, mint az EU-országokba, de mindenképpen iktass majd be egy anyanyelvi környezetet.

2012. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!