Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondja néhány ember...

Miért mondja néhány ember azt, hogy a középfokú angol nyelvvizsga egyenlő a nullával?

Figyelt kérdés

Ez engem nagyon elkeserít, ugyanis hajtok, ahogy tudok, hogy meglegyen a középfokú-m, erre valakik azt írják, hogy az semmi...

Miért gondolják így?


2010. dec. 22. 08:19
 1/9 anonim válasza:
91%

Mert pl. olyan munkakörben dolgoznak, ahol alapfeltétel a nagyon jó angol tudás, akár szakmai szinten is. Nemcsak az alapvető kommunikációban vannak otthon, mint pl. eltévedsz és útbaigazítást kérsz, vagy ételrendelés, stb. Nekik ez mindennapos, míg másnak soha semmihez nem kell majd a nyelvvizsgája.


Csak ehhez általában szükséges, hogy már gyerekkorban meglegyen a nyelv (jó) oktatása, ebben éljen, ebben nőjön fel. És ez sajna itt nálunk vidéken nincs meg. Ezért sok lenézést is kapunk, lásd a középfokú lenézését. De kitartás, és ilyenek miatt ne keseregj! Ha többre lesz szükséged, mint egy középfokú, akkor majd életbeli példákkal fogsz fejlődni.

2010. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Azért, mert sajnos ma a legtöbbször a középfokú megléte nem jelenti azt, hogy az illető tud is angolul.

Sokan csak úgy gondolnak az idegen nyelvre mint egy sima tantárgy amit addig kell tudni amíg kérdezik, és a nyelvvizsgaközpontok is alkalmazkodtak ehhez:

Kifizetsz egy csomó pénzt egy nyelvtanfolyamra, ahol bemagoltaják veled a vizsgafeladatokat, és a hozzá kapcsoló szókincset, elmész vizsgázni (az is jópénzért) és egy hétre rá azt se tudod mi az a "passive voice", de megvan a középfokúd...

2010. dec. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyet kell értenem az előttem szólóval.

A középfokú nem jelent valami hatalmas tudást, majd ha te is túl leszel rajra, akkor fog feltűnni. Akkor meg főleg nem ér semmit, ha úgy van meg, ahogy az előttem író kedves válaszoló írta!

De csináld meg a közepet, utána felső és tanulj csak, egy nyelv tanulásást nem igen lehet befejezni :)

2010. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értelek!

Tehát leteszem a középfokút!

És ha majd meg kell szólalnom, bizonyítanom kell valahol, és tudok, akkor már nem illik rám az, hogy középfokú=semmi, ugye?

2010. dec. 22. 14:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd frissen a nyelvtudásod, és akkor be tudod bizonyítani, hogy nem csak középfokon tudod a nyelvet!
2010. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

A középfokú azért egyenlő a nullával, mert még félúton sincs a felsőfokig, a felsőfok viszont még mindig messze nem folyékony nyelvtudás, a folyékony nyelvtudás pedig még mindig nagyon messze van az anyanyelvi szinttől.


Ugyanakkor a középfok azért nem nulla, mert a középfok pl. bőven elég szakcikkek elolvasásához, szakkérdések megvitatásához, főleg akkor, ha nem angolokkal, hanem mondjuk lengyelekkel, csehekkel stb. van a megbeszélés (jesz, egzáktli, áj szink szó).


A középfokkal az a baj, hogy középfokú nyelvtudással simán előfordulhat, hogy valaki pl. el tud olvasni egy szakfolyóiratban egy cikket, de pl. ha telefonál egy angol ügyfél, akkor az ő szövegéből egy szót sem fog érteni, még olyan szinten sem, hogy egyáltalán miről szólt a hívás. Vagy mondjuk egy üzleti tárgyaláson is probléma, ha az ember a téma helyett arra koncentrál, hogy sikeresen összerakjon egy mondatszerkezetet.


A középfok is hasznos, de pl. nem tárgyalóképes.

2010. dec. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én még alapfoknak is örülnék!
2010. dec. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is azért hajtok, hogy legalább a közelébe kerüljek..

Egyébként nekem az a véleményem, hogy az egy dolog, hogy DEJÓÓ MINDEN DIPLOMÁT CSAK NYELVVIZSGÁVAL ADNAK KI, de szerintem így mire oda jutok, semmi értéke nem lesz, mivel mindenkinek meglesz már..

2011. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
En csak a sajat peldamat irnam le, es akkor lehet, hogy kiderul... :) Szval. En megcsinaltam a kozepfoku nyelvvizsgamat, immaron 7 eve, nem is sikerult rosszul es mindig jo voltam angolbol. Aztan jott az egyetem, es itt (mivel mar megvolt a nyelvvizsgam), nem volt kotelezo angolra jarnom. Igy nem gyakorlotam, es nagyon nagyon sokat felejtettem. Jelenleg Angliaban elek, es (annak ellenere, hogy sokat felejtettem, meg kijottem a gyakorlatbol) egeszen jol boldogulok, de "teljesen mas" tudasra van itt kint szukseg, mint amit otthon megkovetel a nyelvvizsgakozpont. Nem hasznalnak korulmenyes nyelvtani szerkezeteket, csak ahogy a legegyszerubb. Illetve megertik, ha csak a sima jelen/jovo/mult idot hasznalod, a lenyeg egy dologban van. A szokincsben. Szval en azt tudom neked tanacsolni, hogy tanulj tanulj tanulj, szavakat, kifejezeseket, es nezz angolul filmeket, vagy ami erdekel. Ezzel lehet igazan elsajatitani a nyelvet. Ha sokat hallgatod. Mert ugye meg is kell erteni... Es csak egy pelda. Mikor bankszamlat nyitottam, nem ertettem, miert beszel a no a halalrol (dáj), aztan nagy nehezen leesett, hogy bizony a napot mondja (déj). Es ez azert valljuk be, egy igen egyszeru szo. Jo tanulast es ktartast! Es ha megvan a nyelvvizsga, ne allj meg ott, tanulj, vagy legalabbis tartsd szinten a nyelvtudasod! :D
2011. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!