Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így helyes japánul? Van...

Ez így helyes japánul? Van itt olyan, aki már régebb óta tanul japánt és segítene néhány kérdésben?

Figyelt kérdés

watashi wa kore wo suki da. - vagyis szeretem ezt. ez így oké?


néhány kérdésem még lenne:

- mikor használják a japánok a -te-s igéket, úgy értem mitől függ hogy ezt használják, vagy a másikat.

- a szórend tényleg kb olyan szabad mint a magyar nyelvben?

- wa helyett mikor kell ga-t használni, ezt egyszerűen nem tudom sehogy se.


2010. dec. 22. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:

1) helyesen: Watashi wa kore ga suki da.

4) Alapvetően két használatát ismerem a ga-nak, az első amikor melléknevek amit magyarba igére fordítanánk használják (pl: suki (akit/amit szeret) tokui,heta,jozu (amiben ügyes, béna)

A másik amikor az, hogy ő csinálta van hangsúlyozva, mint, például, ha rákérdeznek, hogy ki ette meg a tortát és rá válaszolja valaki, hogy John tette, akkor ga-t használsz. (És kérdésnél is: dare ga van).

Dare ga kekku wo tabemashita?

John ga.

2) A ragozástól (nem tudom, hogy azokat lehet ragoknak nevezni, de arra hasonlítanak!)

A japánok sok szókapcsolatot, úgy fejeznek ki, hogy az ige bizonyos tőjéhez hozzá raknak "ragokat".

Ilyen például:

akarni csinálni vmit, kérlek csinálj vmit.

És ezen ragok csak bizonyos tövekhez kapcsolódnak, például az akarást kifejező "tai" a tiszteletet mutató alakból, masu elhagyásával, képzett tőhöz passzol, míg "kudasai" a te formához.

mitai - látni szeretnám

mitte kudasai - nézz ide, kérlek

3) Ja. Tulajdonképpen 2 kikötés van:

Általában a cselekvővel kezdjük (de ez nem muszáj)

Mindig az állítmányra végződik (bár láttam már olyat, hogy, a magyarhoz hasonlóan, 1 mondatrészt partikulával együtt az állítmány után egy vesszővel elválasztva rakják)

2011. jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!