Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki koreai nyelvet tanult/tanu...

Aki koreai nyelvet tanult/tanul, nehéz nyelv?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt tanult meg kb középfokon?

Egyedül szeretném tanulni, hogyan kezdjek hozzá?

Honnan szerezzek anyagot?

Köszi!


2010. dec. 28. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem tanultam koreaiul de ismerem a nyelvet, mint a nyelvészet iránt érdeklődő és elég nehéz. Az hagyján hogy ragozó, mint magyar és van benne hangzóharmónia mint a magyarban, de a hangrendszere nagyon eltér a mienktől. A hangul írás megtanulása se könnyű, mert szótagokba rendezi a betűket és a helyesírás egy korábbi nyelvállapotot tükröz. Akárcsak a japán a társadalmi hierarchiát a ragozásban szókincsben is kifejezi.
2010. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem tanulok koreaiul, de a tapasztalat az, hogy kb. 3-4-szer annyi idő alatt érhető el a középfok, mint mondjuk egy nyugat-európai nyelvből. Tehát kb. 2000 munkaóra.


Az írása egyszerűbb, mint a kínai vagy japán, mert kevesebb kínai karaktert kell bemagolni (pár száz hanja írásjelet használnak D-Koreában, Északon egyet sem). A hangul írás elég logikus, de nem teljesen :)))


A nyelvtan hasonlít a japánra, csak bonyolultabb. A nyelvhasználat is kb. mint a japán (udvariasság stb.)


A koreai kiejtés elég nehéz.

2010. dec. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%

tanultam koreaiul és az én megállapításom az,hogy nem különösebben bonyolúlt.

Azzal már könnyen kezdődik az egész,hogy ugyan olyan logikával építenek fel egy mondatot mint a magyarban. Effektív ezzel könnyebb is mint az angol. Az elején természetesen kicsit félelmetes, de nagyon hamar bele lehet rázódni és élvezni is lehet:) Sok szavuk jön az angolból csak koreaiasan ejtve,szóval hogyha angolul tudsz,akkor pláne nem nehéz. Amúgyis,hogyha mindeáron ázsiai nyelvet szeretnél tanulni,akkor ez tényleg a könnyebbek közé tartozik,én már több nyelvet is tanultam,és a koreai tűnt a leglogikusabbnak

2011. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

1. Nem, nem nehéz nyelv, nincsenek nyelvtani nemek, nincs személyragozás, a magyarhoz különösen közel állnak a szerkezetek. A koreai nyelv eddig a leglogikusabb nyelv, amit tanultam, alig van kivétel, viszont sok, de egyszerű szabály, amelyek logikusan összefüggenek. Könnyen eljuthatsz középhaladó szintre magadtól is. A koreai ábécé híres arról, hogy néhány nap alatt elsajátítható. Szóval mindenképp vágj bele.

2. Ha heti szinten 10-12 órát rá tudsz szánni, másfél-két év alatt simán elérheted a középfokot, de lehet hogy hamarabb is.

3. Ha egyedül tanulsz, akkor az internetet ajánlom, itt a linkgyűjteményem: [link] és próbálj koreaiakkal barátkozni, nagyon szívesen segítenek.

4. Anyagot netről tölts le, a fenti linken találsz is tankönyveket (angol), magyar nyelvű tankönyvet innen rendelhetsz: [link] de tudnod kell, hogy ez külkereskedelmi könyv, tehát nem annyira a hétköznapi nyelvhasználatot tanítja.

2011. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
94%

Szia!!

Én találtam néhány oldalt:

[link]

[link]

[link]


[link]

[link]

[link]


[link]

www.livemocha.com

www.uz-translations.net

[link] learn-korean-beginners.html

[link]

[link]


a másodikat ajánlom én azzal tanulok meg a szókincs fejlesztővel :)

2011. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!!
2011. jún. 29. 18:54
 7/9 anonim válasza:

Néhány oldal amiken tanulhatsz:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] (állítsd be koreaira és nyomj entert vagy keresést


Ennyit ismerek

2012. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Negyelicki Petra válasza:

Nekem ez az oldal vált be: [link]

a leckék végén mindíg megtalálod a hanganyagot, ami nagyon sokat segít a kiejtésben!!

2013. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik és a negyedik jól leírta, szóval nem ismételném őket. Logikai szempontból tényleg van hasonlóság, bizonyos szempontból az írásnál és a nyelvtani szerkezeteknél is, na és gondolkodásmódbeli hasonlóságok is vannak. Szerintem könnyebb mint az angol. (Tehát az első és második válaszoló hülyeséget írt.)

Az más kérdés hogy sokaknak, pl az amerikaiaknak elég nehéz tanulniuk és a kiejtést is csak nehézkesen tudják elsajátítani (ha egyáltalán eltudják egyszer), szóval szerintem egy magyar anyanyelvűnek jóval könnyebb.

2013. okt. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!