Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg hasznos az orosz...

Tényleg hasznos az orosz nyelv? És ha beszélek egy újlatin nyelvet, az is valamennyire könnyebbé teszi, mintha csak simán kezdeném el tanulni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Az oroszt? Nemigazán...ha beszélnél egy szláv nyelvet, rögtön könnyebb volna ;)
2010. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Semmi köze a latin nyelveknek az oroszhoz.
2010. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 swedish válasza:
tanárom nemrég mondta, hogy az angol után az orosz a 2. legfontosabb nyelv turizmus szempontjából..szóval ilyen szempontból lehet nem hülyeség
2010. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Azt azért nem mondanám, hogy semmi köze, mert mindkettő az indoeurópai nyelvcsalád tagja. És minden egyes tudott nyelv könnyebbé teszi egy következő elsajátítását: azonos nyelvcsaládon belül biztos, hogy lehet valami hasonlóságot találni akár a nyelvtani rendszerben, akár szókincsben, és főleg fejlődik a nyelvvel való bánni tudásod, nyelvi memóriád.
2010. okt. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Tényleg hasznos az orosz nyelv?"


Nem létezik haszontalan tudás, mondta Vaszilevszkij tábornok, szóval igen, hasznos.


Csodát ne várj tőle, van néhány terület (energiaipar, nehézipar) ahol van valamennyi haszna, a turizmusban meg különösen hasznos, de persze nem az angol/német/francia szintjén hasznos. Oroszul sok tudományos publikáció is megjelenik.


Másrészt az orosz nyelv ismerete nagyon érdekes és nagy kultúrára nyit kaput, tehát sok érdekes könyvet olvashatsz, filmet nézhetsz stb., ha tudsz oroszul.


"És ha beszélek egy újlatin nyelvet, az is valamennyire könnyebbé teszi"


Egy idegen nyelv ismerete MINDIG megkönnyíti más idegen nyelvek megtanulását, mert az idegen nyelv megtanulása az emberben tudatosítja a nyelvtani fogalmakat és struktúrákat, logikai különbségeket, amiket az idegen nyelvet nem ismerő nem ismer tudatosan.


Viszont az újlatin nyelvekhez nyelvtanilag szinte semmi köze az orosznak, szókincsben pedig max. 10-20% (az oroszban sok a francia szó, ill. van néhány latin is).

2010. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
én is most kezdtem el tanulni és szerintem az eleje nagyon bonyolult (azok a hülye betűk meg a kiejtést se szoktam még meg) de gyakorlással már jó lesz. amugy igen, mert az orosz a jövőben az angolnál is fontosabb gazdasági nyelv lesz.
2010. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Újlatin nyelvekhez nem igazán hasonlít. A latin ágból egyedül a latinnal áll fenn szerkezeti hasonlóság.

Az oroszt egyébként nagyon hasznosnak mondta mindenki, akivel találkoztam.

2010. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Üzleti orosz mindenféle képen az lehet mivel a német angol piac telített az oroszoknál pedig hiány a jó "nyugati" szakember + lassan terjeszkednek
2010. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"ez orosz a jövőben az angolnál is fontosabb gazdasági nyelv lesz"


Ez ökörség, de mivel kevesen tudnak oroszul, ahhoz képest, hogy mennyire fontos, ezért egy ideig még elég hasznos lesz az orosztudás, megközelíti a német és francia hasznosságát.

2010. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!