Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az Euroexam nemzetközileg...

Ha az Euroexam nemzetközileg elismert nyelvvizsgarendszer, akkor miért nem kaptam erről bizonyítványt/oklevelet?

Figyelt kérdés

Szeptemberben vizsgáztam (angol, B2), és sikerült a komplex vizsga. Majd ezután megkaptam az államilag elismert nyelvvizsga bizonyítványt. Mivel célom a felsőfokú, már most el kezdtem nézegetni, hogy melyik nyelvvizsgaközpontot válasszam hozzá majd. És ekkor olvastam az Euroexam oldalán, hogy államilag és nemzetközileg is elismert rendszer:

"Az Euroexam - a felvételitől a diplomán át - mindenütt érvényes, államilag elismert nyelvvizsga bizonyítványt, valamint angol és német nyelvű nemzetközi oklevelet ad, így természetesen elfogadják álláskeresésnél is".


Ebben az esetleg hogy lehet, hogy én nem kaptam erről semmilyen oklevelet, bizonyítványt? Hiszen - ha jól tudom - az ECL is nemzetközileg elismert és sikeres vizsga esetén adnak egy oklevelet a "nemzetköziségről".


Válaszotokat előre is köszönöm. (Bocsi, egy kicsit hosszúra sikeredett:)


2010. dec. 29. 18:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Erre én is kíváncsi lennék, mert én is így jártam, mikor ott nyelvvizsgáztam.

(Mondjuk azóta már megvan ECL-nél az írásbelim felsőfokból, és nemsokára szóbelizek is felsőfokból, ott kaptam ilyen kis papírt, ami a nemzetközi, szóval lehet, hogy érdemes megpróbálnod ott felsőfokúzni, bár lehet nehezebb, mint egy másik nyelvvizsga, főleg a Listening nagyon nehéz.)

2010. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én kaptam nemzetközi oklevelet is euroexam angol középfokon.
2010. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a fehér félbehajtható keményebb papír, amin az a tipikus euroexam-es szem van, az a nemzetközi bizonyítvány. Nem igazán értettem hogy mi a probléma, de remélem tudtam segíteni.
2010. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Már nem vagyok benne intenzíven a nyelvvizsgákban, de olvastam valahol olyat is, hogy 60%-tól érvényes a vizsga (államilag elismert) és x%-tól nemzetközi. Szóval lehet, h nem érted el a nemzetközihez szükséges szintet?

Reklamálj és tájékozódj a vizsgahelyen :)

2010. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első válaszadó: akkor nem csak én jártam így. Felsőfokút én is az ECL-nél tervezem. Tehát ott ha csak a fele lesz meg, akkor is kapok nemzetközi bizonyítványt?

Harmadik és Negyedik válaszadó: amit te írsz, na olyan bizonyítvány nincs nekem, pedig én is angol középfokúztam, sikeresen, hiszen összesen a két vizsgarész 80 % lett (szóbeli 82, írásbeli 78).

Érdekes rákérdezni a nyelvvizsga honlapján/vizsgahelyen?

2010. dec. 30. 08:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha külön tetted le az írásbelit és szóbelit, akkor lehet kérvényezni kell, mivel nemzetközit csak komplexről adnak. De mindenképpen fordulj a vizsgaközponthoz, mert kell hogy kapjál bizit.
2010. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Komplex vizsgát tettem szeptemberben, és mindkét fele sikerült.
2010. dec. 30. 10:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérdezz rá, nekem 74% lett anno a komplex, és kaptam nemzetközi bizonyítványt is.
2010. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A hivatalos vizsgaoldalon rá is kérdeztem. Megkérdezhetem esetleg hogy hol vizsgáztál? (Nem lehet, hogy ez nyelvvizsgahely-függő?)
2010. dec. 30. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Debrecenben vizsgáztam, 2005-ben. Nem hiszem, hogy helyfüggő, hisz ugyanezt a vizsgát írták aznap Budapesten is, meg Szegeden is, meg máshol is.
2010. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!