Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen államilag és nemzetközi...

Milyen államilag és nemzetközileg elismert nyelvvizsgákat ismertek? Melyiket ajánljátok? Németből szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni, úgy gondolom, hogy a nyelvtani részéből vagyok erősebb.

Figyelt kérdés
Ha németből a nyár végén letetszem a közepet, akkor még gyorsan érdemes belevágni egy eszperantóba a plusz pontok miatt? Jövőre érettségizem.
2011. máj. 28. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

DSD, ÖSD vagy Goethe. Én DSD-t csináltam. A sulink szervezte, ingyenes volt, de külsősőknek fizetni kellett érte. 4 részből áll: leseverstehen, hörverstehen, schriftliche Kommunikation és szóbeli vizsga. Utóbbin egy projektet kell előadnod, mely probléma orientált és valahogyan kapcsolódik Németországhoz és Magyarországhoz. Az én témám az állatkínzás volt, de lehet az abortuszról, orvosok helyzetéről, zeneterápiáról, egyszóval bármiről :)


Csak akkor vágj bele egy újabb nyelvbe, ha biztos vagy abban, hogy megéri és sikerülni fog. De szerintem inkább a tanulásra feküdj rá, hogy az érettségid minél jobbra sikerüljön :)

2011. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

TELC! Ha nyelvtanból jó vagy, akkor a TELC tökéletes lesz.


Szerintem eszperantót tanulni nem érdemes :$

2011. máj. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen a Telcet már én is néztem, csak jókat hallok róla? Milyen témakörökből kell felkészülnöm szóbelire? Aki szeretne nyelvvizsgázni, szívesen készülnék vele közösen, akár skypon vagy bárhol. Telcen is vizsgázóval együtt kell szóbelizni. Szerintem nem rossz ötlet. Várom még mások véleményét, tanácsát a Telc-cel kapcsolatban.
2011. máj. 28. 17:45
 4/6 anonim válasza:
szia! ma voltam nyelvvizsgázni telcen, németből. szerintem annyira nem volt vészes, a szöveg mindenhol érthető volt. most mondjuk picit beparáztam, hogy elrontottam valamit, mert akárkivel beszéltem mindenki azt mondta, hogy nagyon nehéz volt. meglátjuk...:)
2011. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én írtam a TELC-et először, angolból voltam vizsgázni tavaly. A honlapon fent vannak a szóbeli témakörök, onnan tudsz készülni. Érdemes átnézni fent lévő mintaleveleket, meg a neten rengeteg gyakorlófeladatot találni! ;] Sok sikert.
2011. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na mi volt?

Meglett?

2015. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!