Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Some or any? Leellenőriznétek...

Some or any? Leellenőriznétek hogy jól csináltam-e?

Figyelt kérdés

Kéne egy kis segítség angolból ,nem házi feladat!szóval hogyan egészítenéd ki az alábbiakat som-mal vagy any -vel?

1: There are ... good films on this week.

2:are there ... hills near here?

3: There isn't ... countryside near here

4:let's go and look at ... traffic lights.

5:There are ... interesting parts of town

6:Tehere are ... streets in centre.

7: There isn't ... traffic.


Az én verzióm: 1: some 2:any 3: any 4:some 5: some 6:some 7.any Kijavítanátok kérlek?:S


2010. dec. 30. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Well done!

Jól csináltad! Ügyes vagy:)

2010. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó. Könnyű megjegyezni: kérdésnél és tagadásnál mindig any, egyéb esetben pedig some.
2010. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D:D:D jól van az angol meghaladja a képességeimetxD mindenki azt mondja hogy a francia milyen bonyolult meg minden hát sztem sokkal logikusabb mint az angol :D legalábbis nekem sokkal jobban megy:D
2010. dec. 30. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:
sztem is bonyolult az angol ...én mellette latint tanulok és kismilliószor könnyebb:D
2010. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem az angol sokkal könnyebb, mint a szerb. Am. igen, jól csináltad.

14/L

2010. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szió!

Angol tanár vagyok és annyival egészíteném ki a szabályokat, amit már korábban írtak, hogy ha a kérdés udvarias felajánlás, akkor "some" használatos. Pédául: "Shall I bring you some wine?" - "Hozzak neked bort?" Kérdés ugyan, de mivel felajánlás, "any" helyett "some" kerül a wine elé.

2010. dec. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2010. dec. 31. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!