Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia tudás mellett mennyi...

Francia tudás mellett mennyi idő alatt lehet megtanulni spanyolul alapfokon?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Hát az ilyesmi mindig is idegesített, hogy ha ezt meg azt a nyelvet tudod, akkor könnyebb meg tanulni amazt. Ez szerintem hülyeség. Én pl. olaszul tanultam 2 évet, erre most elkezdtem spanyolul, és egyszerűen borzalmasan megy, mert bekavar az olasz. Legjobb estben is csak általában 2 betű eltérés van a szavakban. Nekem kínszenvedés. Viszont emiatt tökéletesen értem a spanyolt..

Persze a francia nem hasonlít annyira a spanyolra, úgyhogy neked talán nem kavar be annyira. De ezt így nehéz megmondani, hogy mennyi idő, amíg nem tudjuk, hogy mennyi idődet szánod rá. Ha csak heti 1 alkalom, akkor 1 év kell, de ha igazán érdekel, és beleveted magad nagy erőkkel a tanulásba, akkor szerintem az latin nyelvek (franciát leszámítva) alapfokon simán megtanulhatók fél év alatt is.

2010. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én francia után tanultam spanyolt, nekem könnyebb.
2010. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Felsőfokú francia tudással egy alapfokú spanyol szöveget pl. már simán el tudsz olvasni.


A szavak 2/3-át ingyen kapod, a nyelvtan nagy részét is.


Kb. felére-harmadára csökken a tanulási idő, tehát erős francia tudással az alapfokhoz 300-400 óra helyett kb. 100-200 óra tanulás kell majd.

2011. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

tegnapelőtt 16:22


Jó kiejtéssel kevésbé keverednek.


A francia nagyon máshogy hangzik, ezért a jelentős szerkezeti hasonlóságok ellenére is nehéz keverni a spanyollal. (Egyébként szerintem a francia még az olasznál is közelebb van a spanyolhoz.)

2011. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!