Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia mennyire nehéz?

A francia mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
franciául szeretnék tanulni. németből felsőfokom van, angolból alapfok. a némethez képest milyen nehéz? egyáltalán mi benne a nehéz? melyik könyvek jók?
2011. jan. 5. 19:25
 1/6 kanóc ***** válasza:
73%
Számomra a legnagyobb problémát a beszélt nyelv megértése okozza. A francia nyelvben "elkoptak" a régi latin szavak, és a rengeteg rövid szót sokkal nehezebb felismerni a franciák hadarásában. Ez komoly nehezítés az egyébként hasonló szerkezetű olaszhoz, vagy a franciától sok másban is különböző némethez képest. A nyelvtana a szokásos újlatin nyelvtan minimális névszóragozással de gazdag igerendszerrel, sok rendhagyó igével. A szókincsbővítésben az angoltudásod sokat segít majd, a német semmit.
2011. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem annyira nehéz, nekem nagyon tetszik. érdemes tanulni, szebb mint a német. sokkal.
2011. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A németnél biztosan könnyebb. Kb. olyan, mint az angol. A nyelvtana kb. ugyanolyan, mint az angolé (nagyon hasonló szerkezetű, van, amiben a francia kicsit bonyolultabb, van, amiben az angol). Ahogy az angolban, a franciában is a kiejtés és a beszélt szöveg értése a legnehezebb, ezt nagyon sokat kell gyakorolni. Emellett a francia helyesírás majdnem olyan következetlen, mint az angol.
2011. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a francia nyelvtana sokkal könnyebb mint a felfoghatatlan németé számomra.A nehézség benne,hogy az igazi franciát nehéz első hallásra megérteni,mert nagy a különbség a magyar és a francia nyelv között.Írásban is mag van ez a nagy különbség de a tanulás során tanulható.

A francia nem egy nyelvtanfolyamos nyelv.Sokkal eredményesebben csak odakint lehet megtanulni.Itthon nyöszörgés,de ha van időd és pénzed akkor nosza!Egyébként nagyon szép nyelv!

2011. jan. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A nehézség benne,hogy az igazi franciát nehéz első hallásra megérteni"


Ez az angolra is igaz. Sőt, a gyakorlatban a németre is, mert a németek nagy része nem úgy beszél, mint a tévében.

2011. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok mindenre kell odafigyelni a nyelvtanban. Nem tudom a némettel összehasonlítani, de az angolnál sokkal nehezebb. Viszont érdemes tanulni, mert nem csak nagyon szép, de az EU-ban is fontos szerepet játszik. Én most fogok emelt érettségit tenni belőle.
2011. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!