Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha középfokú idegenforgalmi...

Ha középfokú idegenforgalmi szakmai vizsgát teszek le (KITEX-nél) akkor jár-e a 35 nyelvvizsgapont?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az az idegenforgalmi szakmai vizsga az milyen?Nyelvi,vagy van más része is?
2009. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elírtam. idegeforgalmi szakmai nyelvvizsga a KITEXnél Tehát jár-e nyelvvizsga pont?
2009. febr. 2. 11:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jár a pluszpont, hiszen államileg elismert.. sőt, ha szakmai nyelvvizsgát teszel le és turizus-vendéglátást fogsz tanulni egy főiskolán 1 nyelvvizsgád már meglenne.. ugyanis ezen a szakon 2 középfokú C (írásbeli és szóbeli) szakmai nyelvvizsga szükséges a diplomhoz..

azonban szerintem nehezebb, mint 1 általános középfok, hiszen szakmábavágó témát tartalmaz, ellentétben az általános nyelvvizsgákkal (azok a mindennapi élet témáival foglalkoznak mind írásbeli, mind pedig a szóbeli részen)

szóval, ha van jó felkészítő tanárod, aki érti az idegenforgalmi dolgokat és tudod, hogy mit akarsz a felsőoktatásban tanulni, akkor érdemes. Tehetsz még GazdálKODÓ vag BGF vizsgát is, azok is letehetők idegenforgalmi szaknyelvként..

Sok sikert

2009. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!