Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet vagy franciát érdemese...

Németet vagy franciát érdemesebb tanulnom? Igaz az hogy németből sokhelyen túljelentkezés van? És az hogy a francia egyre elterjedtebb nyelv?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek kilencedikes és lassan nyakunkon a tankönyvrendelés és el kéne döntenem hogy mit választok második nyelvnek az angol mellé amit 8 éve tanulok. Alsóban 4 évig tanbultam németet de 3,5 éve nem tanulok és egy szót se mondtam németül és rengeteget felejtettem.Érdemesebb lenne folytatnoom a németet amit sosem szerettem vagyinkább vállaljam be a franciát? Előre is köszi! Bekii
2009. márc. 12. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából jó lenne tudni, hol laksz.


Én GY-M-S megyében, az osztrák határ mellett. Nekem evidens a német nyelv. :D Ha te is hasonló helyzetben vagy, akkor ne gondolkozz rajta, egyértelmű a választás.


Sokkal több hasznát veszed a németnek, mint a franciának. Nem tudom, mikor szólalnál meg franciául, ha csak a környező országokban gondolkodunk?


És az is előny, hogy a németet már tanultad, az alapok (bár sok idő eltelt ált.isk alsó óta) benned vannak. Sokkal könnyebb folytatni, mint egy újat elkezdeni.


Én sajnos beleestem a hibába és spanyol nyelvet választottam (igaz lassan világnyelvnek számít az is), de sose kellett, hogy használjam, sőt igazából nem is tudtam 3 év alatt annyit fejlődni, hogy érdemes legyen kezdeni vele valamit.


A túljelentkezéses részt nem igazán értem...


Lényegében egy biztos angol tudás mellett mindegy mi a másik választottad... Az angol annyira központi, hogy elég azt használnod. Persze ha nem akarsz diplomata/politikus/műfordító lenni. :)

2009. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát köszi a véleményt :) Őhm én is Gy-M-S megyében lakom Győrtől nem mesze . . .Amúgy nem,nem szeretnék se diplomata se politikus se műfordító lenni :)
2009. márc. 12. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem szeretted a nemetet, ne szenvedj vele. Menj franciara.
2009. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Francia
2018. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!