Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz az, hogy egy emelt...

Igaz az, hogy egy emelt szintű angol érettségi egy középfokú nyelvvizsgával egyenértékű?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor egy emelt szintű angol érettségi után lesz papírom arról, hogy nekem van nyelvvizsgám? És ebben az esetben az emelt szint pontjait és a nyelvvizsga pontjait is megkapom?
2011. jan. 15. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Az emelt szintű egyenlő a felsőfokú nyelvvizsgával, szerintem. A középfok az semmi amúgy...
2011. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Igaz. Az én tanúsítványomban ez áll: "Az idegen nyelvi érettségi vizsgáról kiállított tanúsítvány az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997.(VI.13)Korm. rendelet 45.§-ának (4), illetve (5) bekezdése szerint angol nyelvből középfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül."
2011. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaphatod meg az emelt éretts és a nyelvvizsga pontjait egyszerre, mert egy tárgyból csak egy esetben jár pluszpont.
2011. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na, ezt tegyük tisztába.


2011-ben:


Emelt érettségi - B2 szint - 40 pont

Középfokú nyelvvizsga - B2 szint - 28 pont

Felsőfokú nyelvvizsga - C1 szint - 40 pont


Nyelvtudásért legfeljebb 40 többletpont adható.


Így tehát:

Hiába van emelt érettségid és felsőfokú/középfokú nyelvvizsgád is, a pontok nem adódnak össze. Maximum 40 többletpontot kaphatsz.

2011. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű érettséginek semmi köze a felsőfokú nyelvvizsgához, nem tudom, honnan vette ezt itt valaki...
2011. febr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Emelt szintű angol érettségi = középfokű C típusu nyelvvizsgával.


Mi ezen olyan nem érthető?


És aki okos inkább elmegy emelt szinten angolból újraérettségizni, ha esetleg középszintű lenne, mint kifizet 38.000ft-ot a vizsgáért.


Tudom mert angolt tanulok Én is és emelt szintű angol érettségit akarok tenni+felkészít egy tanár emelt angolra.


2000ft/h nekem megér ennyit!


A kedves kormány meg elmehet a .....ba, amiért kötelezővé tette az emelt szintű érettségit a felsőoktatásba való bejutásra, őket is elküldeném emelt szintű érettségire.

2013. okt. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!