Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvekből lehet...

Milyen könyvekből lehet középfokon megtanulni angolul, előzetes angoltudás nélkül?

Figyelt kérdés

Önállóan, tanár nélkül tanulnék.

Köszi :)


2011. júl. 23. 16:10
 1/10 anonim válasza:
Vannak olyan könyvek,amik az angol nyelvtani szabályokat írják le példával. Ezek nagyon jók szerintem. De szükséged lesz gy olyan könyvre is, amikbe ezeket a szabályokat, a nyelvhasználatot gyakorolni tudod, jah és amikben új szavakat, kifejezéseket tudsz tanulni. Ilyen például: Dr. Szenczi Miklós: Tanuljunk angolul! című könyve, vagy Erdélyi Margit:Angol nyelvkönyv. A fonetikát is meg kell tanulnod,de ezek a szótárakban le van írva, hogy mit hogyan tudsz kiejteni. De ha nyelvvizsgát is szeretnél, akkor előtt érdemes elmenni tanárhoz, és ahhoz más könyvekre van szükséged. Amiket most felsoroltam könyveket elég olcsók, ezért írtam őket. Az angol könyvek meglehetősen drágák, de ha olcsót és jót akarsz, ezek nekem beváltak. ( ezekben benne vannak a legfontosabb szavak szójegyzékbe gyűjtve fejezetenként, és nyelvtan is)
2011. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Elfelejtettem írni, hogy sok kitartást és sikert :) (az előző voltam)
2011. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!;)
2011. júl. 25. 11:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a GRAMMER könyvekből tanulok és szerintem jó, ott van magyarázat is és feladat is,egészen az alapoktól.
2011. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azok melyikek? :O
2011. júl. 25. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Én erre esküszöm. Itt az alapoktól a középfokig minden nyelvtant tematikusan viszont gyorsan átvesz az egyik oldalon. A másik oldalon a témához kapcsolódó feladatok vannak, hogy kiderüljön, mennyire értetted meg. Végül le is ellenőrizheted a tudásodat, mert van megoldókulcsa.


Viszont, tapasztalatból tudom, az egyedüli nyelvtanulás nem elég. Nagyon nagyon sokat tudsz fejlődni, de nem minden téren. Én is sokáig egyedül németeztem, nagyon nagy a passzív tudásom, de mindezt nem tudom szóban kifejezni. Nem elég csak nyelvtanozni, csak szavakat tanulni. Használni kell őket a beszédben, hogy meg is maradjon.

2011. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a New Opportunities könyveket ajánlom :) Nekem nagyon tetszenek, most is egyedül tanulok belőle (külön angolon nem fejeztük be a könyvet, most pótolom). Internetről is le lehet tölteni, én a nyelvsuli miatt megvettem, 20 euró volt akkor a könyv+munkafüzet, de be kell szerezni hozzá még CD-t is, amin vannak a hanganyagok. A munkafüzethez van CD, amin gyakorló feladatok, nyelvtan magyarázat stb. van. Azért szeretem, mert tele van színes képekkel, mégis ízlésesen van megszerkesztve, nincs túlcsicsomázva, lényegretörő, sok feladat van benne és ami a legfontosabb hogy nagyon sok szöveghallgatás, amik között van nagyon egyszerű, de olyan is, aminél aztán már fel kell kötnöd a gatyádat ha meg akarod csinálni. Foglalkozik az angol nyelvű országokkal, kultúrájukkal és szleng szavakat is tanulhatsz belőle.

Bocsi, egy kicsit olyan mintha reklámoznám a könyvet, de én nagyon meg vagyok vele elégedve, önálló tanuláshoz is kiváló :)

2011. júl. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!! :)
2011. júl. 26. 21:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: honnan lehet letölteni a könyvet? Legugliztam de nem tudom melyikre gondoltál... Belinkelnéd, ha megkérlek?
2011. júl. 26. 21:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Küldtem privit :)
2011. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!