Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc középfokú nyelvvizsgára...

Telc középfokú nyelvvizsgára való felkészülés?

Figyelt kérdés
Felkészülési anyagot szeretnék kérni,illetve tanácsokat azoktól akik mostanában voltak.Szóbeliről pár szót,hogy pontosan mivolt,milyen prezentáció témát kaptatok.Milyen szinten voltatok mikor elmentetek,stb.Köszönöm a segítséget!
2011. jan. 18. 11:05
 1/2 A kérdező kommentje:
kihagytam, hogy angol (:
2011. jan. 18. 11:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nemrég voltam angol B2 TELC-en, megpróbálok segíteni. :)


Van 2 TELC felkészítő könyv, én az Akadémia kiadósat vettem meg. Az arra jó, hogy szokd a feladatokat és a tipikus TELC-es szavakat kiszótárazd, de egyébként nagyon lebutított feladatok vannak benne, az igazi sokkal nehezebb. A másik TELC könyvben nehezebbek a feladatok, azok már olyasmik, mint élesben. De ezt a könyv fent van a neten, itt a link. Ezeket érdemes végigcsinálni.

*****

*****


Nekem szóbelien a prezinél ez a 2 lehetőség volt: egy magyar nemzeti étel/egy sportesemény amin részt vettél. A cikk az iskolákban lévő bandákról, bántalmazásokról szólt. A szituáció pedig egy ideális iskoláról.

Tipikus TELC projekttémák:

a book you have read

a film you have seen

a trip you have made

a concert you have attended

a traditional public holiday in your country

a tourist attraction near your town

a sport event you have attended

a song/CD you have listened to

national dishes

hungarian educational system

a famuos person you would like to meet/you have met

the ideal house/school of yours

a pet you would like to have

electronic or printed media

extreme weather conditions


Ha van még valamilyen kérdésed, megpróbálok segíteni :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!