Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg így kell kiejteni...

Tényleg így kell kiejteni ezeket a szavakat (angol)?

Figyelt kérdés

[link]

Eszerint az ilyen szavakat, mint pl a

"to, you, used to, have to" úgy kellene ejteni kb hogy

"tö, yö, júsztö, hevtö" ??


2011. jan. 18. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
hülyeség, ha megnézed akármelyik angol/amerikai filmet, egyikbe sem így beszélnek.
2011. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
attol fugg meig dialektusban, pl a skotoknal igen, liverpoolban is hasonlo
2011. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az az ə betű az egy hangcsoportot jelöl. Egyik szónál tiszta U betűt kell kiejteni (tu), másiknál (pl. əbout) pedig Ö betűt.
2011. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem h az "ə" egyszer u egyszer meg ö. Meg akkor mitől függ, h mikor mikor u vagy ö?

Azt írja: "he schwa (ə) that often sounds like a"

Students don't know this general rule, then tend to say the words, to (preposition) and two (adjective), the same,


Ezt a mondatot pl így kell hangsúlyozni szerintük:

A mondat: I WANT TO GO TO THE PARTY TODAY FOR ABOUT AN HOUR, AND I CAN DO MY HOMEWORK TOMORROW.


->i WANT ta GO ta the PARTY taDAY for about 'n HOUR, and i kn DO my HOMEWORK taMORROW.


/a= magyarul "ö"/


[link]

2011. jan. 18. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha azt nézzük, hogy hangsúlytalan szavak/szótagok esetében általában megtörténik a magánhangzó-redukció, végülis így is ejthetik. Pláne gyors beszédben, ahol a prepozíciókat csak elhadarják. Mindenesetre elég furcsa tényleg, ahány filmet megnéztem és amennyi zenét hallgattam angolul, egyikben sem hallottam még így - vagy csak nem tűnik fel.
2011. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fúúú, nagyon fura lenne hozzászokni,meg furcsa, de akkor nem velem van a baj. :D Én sem hallottam még ki filmekből, zenéből, pedig már láttam párat, angolokkal is beszéltem, tőlük sem vettem észre. De azt is tudom h elég szar akcentusom van. De maradok a megszokottnál, ez nem szimpi így.
2011. jan. 18. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!