Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az idegennyelvi OKTV második...

Az idegennyelvi OKTV második fordulojában milyen a képleirás?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi hogy a képleírásnál csak a képröl kell beszélni vagy lehet ugy mint pl egy nyelvvizsgán h a képböl kiindulva önállo témakifejtés???


De ugy általánosan is bármi tapasztalatot szivesen fogadok..Milyen szinvonalra kell egyáltalán számitani???


nagyon köszönöm elöre is a válaszokat:)


2011. jan. 20. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát én tavaly, 10.-ben voltam egy versenyen, azt hiszem, mini-OKTV-nek nevezte a tanárom, szóval gondolom van köze hozzá. Nekem egy telefonálós képről kellett beszélnem: két ember ült és mobiltelefonált. Erről aztán tudtam beszélni, de azért belekérdezett a vizsgáztató, míg végül eljutottam oda, hogy esetenként akár életet is menthet a mobil, ha vészhelyzetben tudsz valakit értesíteni arról hogy gond van. Talán elég nagy hülyeségnek hangzik, habár igaz amit mondtam, de ilyenkor azért nyilván az a lényeg hogy helyesen beszélj, még ha hirtelen nem is jut eszedbe pontos, releváns érv.


Szóval, végre-valahára a kérdésedre is válaszolva: szerintem a képleíráshoz alapvetően járul a tágabb téma boncolgatása, és nem csak a képet kell hogy nézd és mondj egy-két egyértelmű dolgot.:) Igaz, mondom mégegyszer, az én versenyem nem >pontosan< OKTV-volt.

2011. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a 2. fordulú esszéírás illetve magnóhallgatás, szóbeli nincs. tehát képleírás sincs.
2011. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én franciából voltam második fordulón, nem volt képleírás, egy szöveg alapján kellett szituációkról beszélni. De eléggé durvák voltak: pl. egy pasi 14 kilót fogyott a börtönben, hogy kiférjen a rácsokon. Meg egy svéd család elment nyaralni, és mire hazajöttek a medencéjük helyén egy lyukat találtak. Szóval ezekről kellett beszélni...
2011. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ooóó...most kerestem rá, mert nem igazán értettem h mi van, hogy a különbözö idegennyelveknél más tipusu feladat van a második forduloban:O Pedig azt hittem az idegennyelveknél egyre megy...

Szóval én spanyolbol jutottam be és ott tutira lesz hallgatos feladat, szituáció meg képleirás...:)

De nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat:)

2011. jan. 20. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!