Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb német...

Melyik a legkönnyebb német nyelvvizsga? Szerintetek mindenki képes egy középfokú nyelvvizsgát letenni?

Figyelt kérdés

A barátom szeretne középfokú nyelvvizsgát letenni németből, mert jól jönne az a pénz, amit ezért kapna a munkahelyén pluszba. Nekem már van nyelvvizsgám, viszont én nem tudom megítélni, hogy mennyire nehéz, vagy nem nehéz, mert én egyszerűen első próbálkozásra letettem, de nekem vannak német rokonoaim, és hónapokat töltöttem Németországban kiskorom óta, így nem volt nehéz megtanulni a nyelvet. A barátom azt szeretné, ha én készíteném fel. Szerintetek van esélye egy olyan embernek, aki általános és szakközépiskolában is tanult németet, de lusta volt, így kb. 3-as volt átlagba, és nem érdekelte? Ha most rendesen odaül mellé, akor egy év alatt felkészülhetne középfokra?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 24. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:

persze, hogy fel lehet rá készülni. ha nyelvtani hiba nélkül beszélsz, csak akkor vállald a felkészítését. az is elég mondjuk, ha írásban ki tudod javítani a nyelvtani hibáit.

először is döntse el a barátot, h miben volt jó: nyelvtan és fordítás VAGY szövegértés és írás. ha ez megvan, mondok néhány nyelvvizsgát és ezeknek a feladatait oldja meg: EGYNYELVŰ(szövegértés, levél): Euro, Goethe (kemény), ECL (ami a neten fennvan mintafeladadat az ló.fasz), ÖSD, telc

KÉTNYELVŰ(ha a másik 2 az erőssége): Euro, ITK-Origo, Pannon

ez után, ha megvan a nyelvvizsgatípus, nézzétek át a témaköröket, sok szót tanuljatok és a nyelvtant is nézzétek át. vegyetek 1 vagy 2 felkészítő könyvet és oldjátok meg. ha esetleg ÖSD a megfelelő Typ, akkor írj privibe és leírom, melyikek a jó könyvek arra!

2011. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!