Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mondanátok olyan angol szavaka...

Mondanátok olyan angol szavakat, amik magyarul is ugyanazzal a betűvel kezdődnek? Pl: alma-apple, lámpa-lamp, busz-bus, drum-dob, cica-cat (ez utóbbi nem annyira jó)

Figyelt kérdés
A babámnak csinálok tanulós táblát és Olyan tárgyakat akarok rárajzolni, amik angolul és magyarul is ugyanazzal a betűvel kezdődnek. Az a, b, c, d, megvan, de most elakadtam az e-nél. Segítenétek? Az ábécé maradék betűivel is mondhattok. Köszi.
2011. jan. 25. 19:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
58%
rozsa-rose, tulipan-tulip, barna-brown, teto/fedel-top, level-letter, level(fa)- leaf, bluz-blouse, szoknya-skirt, sort-shorts,
2011. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, nagyon kreatívak vagytok. Egyes szavak nekem is eszembe jutottak közben, míg írtatok. Ezeket választottam:

A-alma-apple

B-busz-bus

C-cica-cat

D-dob-drum

E-elefánt-elephant

F-fenyő-fir

G-gúnár-Gender

H-ház-house

I------(nem jut eszembe semmi)

J------

K-kenguru-kangaroo

L-Lámpa-lamp

M-majom-monkey

N----

O-(oposszum-opossum)

P-paprika-paper

Q----

R-retek-radish

S-só-salt

T-tv-tv

U-----

V-váza-vase

W----

X-xilofon-xilofone

Z-zebra-zebra


Az n-nél a nyak szót nem használhatom fel, mert az ny, és azzal bekavarnám. W-Q-Y valószínű csak angolul lesz jó.


I-J-N-U kell legjobban, esetleg még O.

Ha valaki tud ezekre még tippet, kérem írja le.

Angliában élek, ezért kéne a kétnyelvűség. A szobáját dekorálom. Szivacslapból csinálok neki egy nagy kukacot, ami egy fejből és még 26 gömböcből áll. Szines lesz. Minden gömböcön egy betű egy forma és egy tárgy lesz, a tárgy azzal a betűvel kezdődik, ami a gömbőcön szerepel. Még nem tudom, hogy számokat írok e rá. Egyik-másik forma majd lyukas lesz, vagy csíkos, hullámos, pöttyös.

Igaz, még fél éves a kislányom, de dekorációnak szerintem nagyon jó lesz. Ha kész lesz, felrakom a képet ide:D

Már a feje és 4 gömbőc kész van. Körbe mászik majd a kukac a szobán, a plafonhoz közel fogom felrakni, mert félek, ha elérné, szétszedné:D

Mesefigurákat már ragasztottam fel neki az ágya fölé (maja a méhecske, kockás fülű nyúl, meg ilyenek) ugyanilyen habszivacsból. Nagyon tetszenek neki:D

Még formát is ki kell találnom, mert abból még csak 15 van, ismételni nem akarom.

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkit felfelé fogok értékelni:D

2011. jan. 26. 15:08
 13/36 A kérdező kommentje:
Az Y-t kihagytam a felsorolásból:D
2011. jan. 26. 15:12
 14/36 anonim ***** válasza:

J Jugoslavia

N null-nulla

Q Quebec

U unicorn

W Wally

2011. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
58%

I indian

W wagon-vagon

2011. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Az indián jó lesz, köszönöm, rajzolok egy indián nagyfőnököt:D
2011. jan. 27. 12:35
 17/36 A kérdező kommentje:
Egyébként tegnap nekem a J-re a japán jutott eszembe:D
2011. jan. 27. 14:47
 18/36 anonim ***** válasza:
58%

yo-yo

yodel

yogi

2011. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Az a baj ezekkel, hogy a magyar megfelelőjük nem y-nal, hanem j-vel kezdődik. A jojóra már én is gondoltam, de pont ezért elvetettem. A yogi az mit jelent? Köszönöm, hogy ilyen kitartóan akarsz segíteni:D Az n-re nem fogod kitalálni mit találtam:D Néger-negroo:D Persze ez egy kicsit rasszista kifejezéssé vált sajnos. Az y, w, q betűk meg csak majd angolul felelnek majd meg. De nem baj. W-re lenne egy, a whisky, de ezt még se rajzolhatom le a babámnak:S:P
2011. jan. 28. 14:08
 20/36 anonim ***** válasza:

Na igen, gondoltam en is erre, de mivel a Japan sem egy hangzasu a ket nyelvben, igy ezert batorkodtam odairni.


Yogi - one who practices yoga and has achieved a high level of spiritual insight

Yogi Bear -

[link]


J-re biztos nem talalsz, mert minden szo ami ezzel kezdodik, dzs-nek van ejtve. a Q a masik. Mind kw.


A W ugyebar az meg V


Az N-en meg gondolkodom.

2011. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!