Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mondanátok olyan angol szavaka...

Mondanátok olyan angol szavakat, amik magyarul is ugyanazzal a betűvel kezdődnek? Pl: alma-apple, lámpa-lamp, busz-bus, drum-dob, cica-cat (ez utóbbi nem annyira jó)

Figyelt kérdés
A babámnak csinálok tanulós táblát és Olyan tárgyakat akarok rárajzolni, amik angolul és magyarul is ugyanazzal a betűvel kezdődnek. Az a, b, c, d, megvan, de most elakadtam az e-nél. Segítenétek? Az ábécé maradék betűivel is mondhattok. Köszi.
2011. jan. 25. 19:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

nectarine - nektarin

Nile - Nilus

nil - nulla

noble - nemes(i) (rajzolj oda egy herceget!)

Noah's Ark - Noe Barkaja

2011. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
A Noé bárkája tetszik:D
2011. jan. 28. 14:30
 23/36 A kérdező kommentje:
Minden válaszodat felpontoztam, hátha ugrasz egy százalékot:D
2011. jan. 28. 14:31
 24/36 anonim ***** válasza:

Koszi, kedves vagy, de szazalekok, pontozas, egyaltalan nem erdekel. Nem hiszem ezekben, gyerekesnek tartom. Nem jatszani vagyok itt, hanem erdekel nagyon sok kategoria, masnak gondolkozasaik, ertelmes valaszokbol en is tanulok.


Itt az utolso, azt hiszem, probalkozasom. Mar tenyleg nem tudok tobbet.


Q - Qantas, Qantas legitarsasag.

Nem hibas, nem kell bele az u mert sokan nem tudjak, de ez egy rovidites. Habar Kw-nak ejtjuk.

(kwɒntəs) "Queensland and Northern Territory Aerial Services".

2011. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

novel - novella

nought - nulla

november - november

2011. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Véletlen emeltem ki a kérdést, bocs, nem ezt akartam kiemelni, hanem egy másik kérdésemet. Egyébként a J-re és az O-ra találtam ki egy-egy szót

J-jaguár (végül nem ezt használtam, mert a jaguár és a leopárd nagyon hasonlítanak egymásra, de ha valaki ilyesmit keres, használhatja ezt a szót.)

O-overál (oposszum helyett ezt fogom használni, egy baba overált fogok rajzoni. )

Egyébként épp most csináltam meg a K betűt, lassan a végére érek az abc-nek, már megpróbáltam feltenni a képet az eddigiekről, de valamiért nem tudom a képfeltöltés.hu-val feltölteni ezt a képet, majd csinálok új képet.

2011. febr. 18. 12:43
 27/36 A kérdező kommentje:
esetleg még oval, mint ovális, de sajnos ez melléknév és én főneveket keresek, tárgyakat, élőlényeket, nem fogalmakat.
2011. febr. 18. 12:47
 28/36 A kérdező kommentje:
Ja és még valamit kitaláltam tegnap. Megpróbálom megcsinálni a sót egy sótartóban, de ha úgy találom, hogy nem felismerhető, akkor lehet, hogy sílécet csinálok sípálcával, mert mind a kettő szintén s-sel kezdődik angolul is. Persze ez nem volt benne a szótárban...
2011. febr. 18. 12:55
 29/36 anonim ***** válasza:

Januar -januar


Oasis- oazis, oboe-oboa, ocean- ocean, octave - oktav, october - oktober, oil - olaj, olive - olajbogyo, omlette - omlet

2011. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Az n betűre nárciszt rajzolok, a q-ra egy királynőt (queen), a w-re egy wc-t, mert az angolok is ismerik a wc szót, az y-ra egy jojót. u betűre viszont még mindig nincs.

Legvégső esetben rajzolok egy u alakú vmit, mondjuk egy mágnest (Tom és Jerry-ben láttam:D) vagy vmit, amnek jellegzetesen u alakja van...nem tudom. Az angolok is használják azt, hogy u-alakú (u-shaped), mást tényleg nem találtam.:( csak olyat, hogy uzi (ez egy fegyver), de azt tényleg nem rakhatok egy fél éves kislány szobájába:P

Az m-betűnél tartok, tök jó lett a majmom.:D

2011. febr. 21. 13:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!