Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megtanulok franciául és...

Ha megtanulok franciául és portugálul, utána a spanyol könnyen fog menni? Illetve mennyi idő kell az elsajátításához?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 10:12
 1/6 anonim válasza:

Én gimnáziumban 5 évig tanultam franciát,

mikor pár évvel később elutaztam Spanyolországba nagyon könnyen megtanultam, a latin nyelvekben nagyon sok közös van szókincs, mondattan stb.

ha folyékonyan beszéled a portugált és franciát akkor percek alatt belelendülsz a spanyolba

2011. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta egy portugál szakos barátnőm, hogy portugál nyelv utána spanyol nagyon sima ügy.
2011. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A spanyollal kellene lehet kezdeni inkább,mert az a legkönnyebb...
2011. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Portugál után a spanyol olyan, mint egy nyelvjárás, aminek leegyszerűsödött a kiejtése (meg a nyelvtana is). Portugál + francia után a spanyol nyelvtanban sem lesz újdonság. A szókincs kb. 85%-át ingyen kapod, tehát gyakorlatilag egy minimális szókincs az, amit meg kell tanulnod, meg egy új (elég primitív) kiejtés. Szerintem 0-ról a középfok erős portugál és francia tudással spanyolból kb. 100-200 munkaóra lehet legrosszabb esetben.
2011. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szerintem is kezd a spanyollal, mert ott konnyebb a nyelvtan/kiejtes, aztan konnyen fog menni a portugal es miutan megvan mind2 johet a francia. ezek utan ajnalanam a katalant, Barcelonaban imadni fognak erte es ha van egy diplomad sima ugy a munkahely :)
2011. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Éppen hogy a portugállal kell kezdeni, mert a spanyollal lefelé kompatibilis.
2011. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!