Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ORIGO ("rigó utcai")...

Flora08 kérdése:

Az ORIGO ("rigó utcai") nyelvvizsgáról mi a véleményetek? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
az origo az ELTE nyelvvizsgája, nagyon nehéz állítólag, amit én el is hiszek, hisz olyan debilek készítik, akik szabadidejükben a pingvinürülék röppályájával foglalkoznak állami pénzen...
2011. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Bár én még nem voltam azon, de mindenhol azt hallom, hogy az a legnehezebb. Bár ki tudja, lehet, hogy csak pletyka, de én arra tuti nem mennék.
2011. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nincs viszonyítási alapom, az emelt szintű érettségimmel megegyező eredményű lett (~75%).


Az írásbeli könnyű, a szóbelin nagyon bogarasak, ha vétesz egy hibát, azonnal belekérdeznek, és sarokbaszorítanak (ez nem negatívum, hisz ez a dolguk). Én legalábbis ezt tapasztaltam.

2011. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Én angol középfokot csináltam ott. A nyelvtant nagyon kell tudni, de pl. az írásbeli részénél bizony nagy segítség a szótárhasználat engedélyezése (3 éve még úgy volt, nem tudom ez változott-e). Számomra az volt nehéz, hogy a hallgatásnál magyar volt a kérdés, így egyszerre kellett magyarul és angolul gondolkoznom, ugye magyarul kellett válaszolni is, illetve hogy szóbelin nem kaptam segítséget szókincsben, mivel magyar volt a helyzetleírás. Nekem 80% felettire sikerült, németből ecl-en voltam, az szerintem sokkal könnyebb, csak akkor kellemetlen, ha egy okostojás a szóbelin a párod, mert akkor nagyon rossz színben tűnsz majd fel a kinti bizottság előtt, viszont ha értik mit akarsz mondani, átengednek, a rigó utcánál meg nagyon pontos nyelvtant és szókincset kell használni.
2011. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már párszor voltam náluk, és minden nyelvvizsgám elsőre sikerült. Igen, szigorúak, és szóbelin tényleg tudnak rafkósak lenni, ha valahol valami gyenge pontot látnak, szeretnek arról beszélgetni, de amúgy ők is csak emberek. Én ezt tartom igazi nyelvvizsgának.
2011. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vészes. Persze kinek mi fekszik jobban:)

Mindkét része elsőre sikerült. Az írásbelinél szerintem csak a teszt volt szívatós, a többi nem volt gáz. A hallgatási nem tűnt nehéznek, de aztán épphogy csak meglett a 40%:D (Minden résznél el kell érni 40%-ot).

Szóbelin szerintem nagyon rendesek voltak, de ez vizsgáztatófüggő.

Barátnőm oroszból volt, neki is elsőre meglett. Másik bnőm olaszból, neki is elsőre meglett:D

Harmadik barátom szintén angolból volt, neki is elsőre meglett:D

Szóval szerintem nem kell minden pletykának bedőlni:)

(Sokszor hallottam, hogy direkt megbuktatnak, hogy még egyszer fizess...)

2011. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ORIGO-n voltam.

A szóbelin nagyon jófejek voltak, amikor nem értettem egy kérdést, elismételte újra.

A magnóhallgatás szerintem könnyű volt, nekem elég jól sikerült.

Az írásbeli rész se volt szerintem olyan nehéz. Aki tud angolul, meg tudja csinálni.

2011. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt nem írtam, hogy a szóbeli már megvan (TELC-es) már csak az írásbeli kell. A válaszokból azt vettem ki, hogy a szóbeli a nehezebb ORIGO-n. Akkor főleg a nyelvtanra fogok fókuszálni:)
2011. febr. 3. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!