Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnap megyek szóbelizni és...

Holnap megyek szóbelizni és valakinek van valami tapasztalata az origo (ITK) szóbeli nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

a témalistát láttam, de pl milyen a szituációs gyakorlat? mennyire adhatnak lehetetlen szituációt? mennyire tesznek bele bonyolult szavakat, amiket használni kéne? mennyire szivatnak?


köszi előre is:)


2011. szept. 11. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én tavaly vizsgáztam szolnokon (angol b2)

a szituációtol én is paráztam de végül a kedvenc sportomrol kellett csak beszélnem a vizsgáztatoval....

az egész szobeli alatt habár elég jol beszéltem elég sok kérdést tettek fel,de aránylag sztem jofejek voltak.

rosszat ugy nem tudok mondani (lehet azért mert nem buktam :D)

de a lényeg az hogy légy magabiztos és ha elakadnál akkor is mondj valami hülyeséget akármekkora legyen is az

és semmi esetre se ülj egyhelybe mint aki megkukult

egy kalappal.....

u.i.:nyugi menni fog:)

2011. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, nagyon rendes vagy:) remélem én is, hogy menni fog, általában sokat beszélek, csak félek tőle, hogy vmi nagyon bonyolult szituációt kapok, pl nézek ilyen angol témakörös könyvet, és abban olyanok vannak, hogy csak így lesek :|

a képekbe gondolom kb bármit bele lehet magyarázni.

a kötetlen beszélgetés a leghosszabb a vizsgarend szerint. neked is az volt? ott mi várható?

2011. szept. 11. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem rég voltam ORIGO középfokú szóbeli nyelvvizsgán. A kötetlen beszélgetés során minden szóba jött, volt ott környezetvédelem, iskola, jelenlegi helyzet, mit csinálok, mivel töltöm a szabadidőm. Megkérdezték hogyan jutottam el a nyelvvizsga központba, milyen járművel, mit csináltam az alatt az idő alatt, amíg várakoztam. Ekkor rátértünk a főváros-város-falu közlekedési helyzetére, viszonyaira, jellemzőire. Előnyök-hátrányok. Pár szó esett még a szabadidő-hobby témakörből. Talán volt benne egy kis főzés és házimunka is. És feltették azt a kérdést, tanulok-e egyéb idegen nyelvet, valamint hogy miért szükséges a mai világban az idegen nyelvek megfelelő fokú elsajátítása. Körülbelül ennyi. Lehet kihagytam még valamit, de igazából a lényeg annyi volt hogy én mindenre tudtam azonnal és gyorsan válaszolni. Én személy szerint a magnót sokkal nehezebbnek éreztem, mint ezt a 15 perces beszélgetést amíg bent ültem, nem egy vizsga hatása volt, hanem inkább egy kis "trécselésé". De hidd el, körülbelül 4 éve is voltam középfokú nyelvvizsgán, akkor saját belátásom szerint sem sikerülhetett volna, de bevállaltam, és az egésznek volt egy nyomasztó, "vizsga érzete".

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha biztos vagy önmagadban, ismered saját magad, van megfelelő szókincsed és nyelvtanod hozzá, próbáld meg, mert akkor ha TE IS úgy érzed hogy sikerülhet, akkor az sikerülni is fog. Csak annyi az egész hogy fel kell mérned a saját képességeid.


Sok sikert a nyelvvizsgához!

2011. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!