Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy német? (Kérdésed...

Francia vagy német? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Melyik miben nehezebb, miben könnyebb??

Melyiket könnyebb elsajátítani?


2011. febr. 2. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
a franciának a kiejtése szerintem nehéz, bár nem tanultam sose. németül tanultam, az szerintem egész könnyen tanulható, ott a ragozás a nehéz (bár lehet a franciában se könnyű).
2011. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki evvel a "francia kiejtés nehéz" baromsággal jön, úgy unom már. Igen, ha nem tanulod meg a kiejtés szabályait és nem gyakorolsz, persze, hogy nehéz. Az elején minden nyelv nehéz, általánosban volt ossztálytársam, aki azt se bírta normálisan kiejetni angolul, bread. Erről ennyit.

Kérdező: francia az eu másik hivatalos nyelve, én azt ajánlanám. Tény, hogy nem a legegyszerűbb nyelv, de igenis megtanulható, szép nyelv.

2011. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket!:) Franciát fogok tanulni, csodálatos nyelv, csak félek, hogy nehéz lesz, mert az iskolám nagyon erős és mellette még egy nyelvet is kell. Egy másik kérdésben itt felhozták, hogy a német könnyebb mint a francia, kiváncsi voltam, ki mit gondol erről.
2011. febr. 2. 15:35
 4/13 A kérdező kommentje:
elnézést:D azt, hogy a francia könnyebb mint a német. fáradt vagyok:D
2011. febr. 2. 15:35
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
franciából 4 év alatt felsőfokúzhatsz, ha belehúzol. Nem nehéz nyelv az alapok elsajátítása után egyáltalán nem. Az újlatin nyelvek sosem tartoztak a nehezebb nyelvek közé.
2011. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

utolsó: hogy csináltad? kíváncsi vagyok

4 év alatt felsőfokú...

2011. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanultam...Közben spanyolból 2 év alatt letettem a közepet is, mert eléggé hasonlítanak.

Amúgy egyszerű: tanuld meg első évben jól a nyelvtant aztán álljál neki franciául vagy épp a célnyelven zenét hallgatni, fordítgatni, egyszerűbb majd nehezebb könyveket olvasni, filmeket nézni előbb felirattal, majd nélküle. Máshogy nem lehet fejlődni.

Őszintén szólva nem is értettem, mit szenvednek annyira az osztálytársaim vagy a legtöbb ember az első vagy a második nyelvével - tanulni kell és nem csak kényszerből szenvedni vele, akkor menni fog. Ha nem akar valaki eljutni egy bizonyos szintre, nem érdekli a nyelv, akkor 4 év alatt alapszintre sem fog eljutni...

De tényleg nem értem, mi ezen a bonyolult, ezt elmagyarázhatnád. Pl. ha belegondolsz tőlünk japánból 3 év után középfokot várnak el, 5 év után pedig felsőt. Pedig összehasonlíthatatlan nehézségeiben a 2 nyelv. Japán szakra járok most, azért ezt a példát hoztam.

2011. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

háát..ha Te mondod..

én inkább csak olyan szenvedőkkel találkoztam, akikről Te is írtál..

2011. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Inkább bízz magadban, úgy könnyebb:)
2011. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én francia kéttannyelvűs vagyok és imádom:D:D:D

Az engem is marhára érdekelne hogy hogy tetted le 4 év alatt a felsőfokút ? Mert nekem az 5. év végére lesz felsőfokúm úgy,hogy a tantárgyakat is franciául tanulom . Te milyen intenzíven tanultad és hol? Nagyon kíváncsivá tettél.

2011. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!