Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány nyelvet lehet egyszerre...

Hány nyelvet lehet egyszerre tanulni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Amennyit bírsz.
2011. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

persze amennyit bírsz.

saját tapasztalat:

5 éve kezdtem el intenzíven a németet,tavasszal rakok felsőfokú nyelvvizsgát

2 éve kezdtem angolt,abból télre tervezem a vizsgát.

ha a német sikerül akkor szeretnék hollandot kezdeni.

nekem már így is heti 8-9 a nyelvtanulás (órákon kívül). de így hasznos is,nem is túl megterhelő,és elfogadható a tempó is.

persze ez személyes tapasztalat :) ha elmélyültél valamilyen szinten egy nyelvbe akkor kezd újat,mert ha egyszerre kezded akkor nagyon összezavarodhatsz

2011. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok:

az lemaradt h angolból a közepet :) azért fontos info

2011. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit akarsz, nincs törvénybe iktatva hogy mennyi a limit.:)


Komolyra fordítva a szót: hogy érted hogy egyszerre? A nulláról egyszerre elkezdeni, vagy folyamatosan újabbakba belevágva? Szerintem ha az előbbi a helyzet, akkor maradjunk minimalisták és elégedjünk meg egyetlen új nyelvvel.

A második esetben viszont szerintem bármennyit amennyit szeretnél/érdekel/tetszik. A fontos az, hogy (amennyiben nem vagy óriási tehetség, vagy méginkább, egy felfedezetlen zseni) legalább egy-másfél évet nem árt a kettő közt hagyni, amennyiben nagyon hasonló nyelvekről van szó; nehéz vagy tőled nagyon távol álló nyelveknél úgyszint' ez tanácsos.

Én az orosszal kb. másfél éve foglalkozom, nemrég kezdtem bele a lengyelbe is. Nagyon hasonló dolgokat is találtam bennük -bár azért annyira nem egyezik meg a kettő,- az orosz viszont a másfél év alatt arra nagyszerű volt, hogy egy szláv alapnyelvtant tanuljak, amivel a következő kettő amit tervezek már pofonegyszerű lesz (a lengyel után még a cseh rejtelmeibe is szeretném belevetni magamat). Ennyi idő alatt aztán leülepedett az a sok könyvnyi nyelvtan, és bátran kezdhettem a második szláv nyelvembe, ezt követően pedig, terveim szerint, a harmadiknak is még idén nekiállok. Ha viszont mindezt egyszerre kezdtem volna el, nagyjából két hónap alatt a kórházban kötöttem volna ki, vagy öngyilkossági kísérlet, vagy idegösszeroppanás miatt.:)


Szóval azt mondom, ha nulláról kezdve tanulunk valamit, akkor egyszerre egy, maximum kettő nyelv jöhet számításba, továbbfejlesztés és esetleg egy új nyelv közbeiktatása esetén 3-4 is, időtől, kedvtől, szorgalomtól, képességektől és még egy rakat más dologtól függően. (Nem vagyok sem nyelvész, sem statisztikus, bármennyire is szeretem mindkettőt, csak tapasztalatok alapján beszélek, természetesen.)

2011. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Saját tapasztalat hogy 3at biztosan, de szerintem többet is :)
2011. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!