Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet egyszerre 2 nyelvet...

Lehet egyszerre 2 nyelvet tanulni hatékonyan?

Figyelt kérdés
Ha csak az egyik nyelvet tanulom, nagyon esélyes, hogy a másikat totál elfelejtem, ezért gondoltam, hogy mindkettőt kellene párhuzamosan tanulnom. Bár így lassabban megy, de azért lehet ez így hatékony? Van valakinek valami tapasztalata, hogy hogy csináljam? Mindkettő nyelvet kicsit jobban beszélem az alapfoknál, de a középszintet nem érem el.
2011. júl. 7. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jól csinálod, kell is egyszerre tanulni, így jobban tudsz fejlődni, igaz lassabban, de ha belegondolsz, most egyszerre, vagy egymás után tanulod, persze ugyanúgy akkor egyenlő idő kell mindkettőhöz. A gimnáziumokban is így csinálják..
2011. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk gimiben kéttannyelvűben 2 nyelvet tanítottak (ez nem fura, a legtöbb gimi kettőt oktat) de fel lehetett venni harmadiknak a portugált is és sokan jelentkeztek rá. én néha abba a 2 nyelvbe is belezavarodtam, de most kénytelen vagyok egyszerre kettőt tanulni, ha nem akarom h elhúzódjon még jó pár évig a nyelvvizsga. amúgy meg biztos érdemes is kettőt egyszerre ha már gimikben is így csinálják.
2011. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én általános iskola első osztályától, szóval 7 éves koromtól kezdve 2 nyelvet tanultam a suliban egészen érettségiig, 11. osztályban pedig elkezdtem egy harmadikat is. Semmi problémám nem volt azzal, hogy egyszerre többet tanulok, sőt nagyon hasznos volt, most 21 éves vagyok és két nyelvből van felsőfokú nyelvvizsgám, egyből meg középfokú.


Tanuld bátran mindkettőt, sok sikert! :)

2011. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én a stabil angoltudás mellett franciát és spanyolt tanulok - sikerülhet hatékonyan, de aonos időt tölts el mindkettővel, főleg olvass sokat mindkét nyelven. ma ssze fogsz keverni pár szót. :)
2011. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Anno kéttannyelvűbe jártam én is, franciát (ez volt az a nyelv, amit akkor kezdtünk) tanultunk az angol mellett. Franciából egjobban azok maradtak meg, illetve legkönnyebben azokat tanultuk meg, amit az angoltanárnő (aki perfekt nyomta a franciát is) adott le helyettesítőként, angolul magyarázva a magyaráznivalót...
2011. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 8. 07:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jövőévtől olaszt is tanulok, viszont német kéttanba járok és most fogok nyelvvizsgázni (középfok) angolból, pedig soha nem tanultam. A netről meg mindenfelől összeszedtem egy közepes tudást, most eljárok egy tanárhoz aki csiszolgat és felkészít. Német órán néhányszor felcseréltem pár szót (sajnos német nyelvvizsgán is...egy kicsit égő volt..) de annyira komoly baj nem volt vele. remélem ezután sem lesz...
2011. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a két nyelv elég távol áll, akkor nincs semmi gond, csak szómegtalálási nehézségek lesznek egy darabig. Ha már közel állnak egymáshoz, akkor erősebben is keveredhetnek; a kettő közé be kell iktatni valamit.
2011. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!