Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a spanyol nyelv...

Az olasz vagy a spanyol nyelv a jobb, illetve könnyebb?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 19:16
1 2
 1/16 anonim válasza:
41%

Mivel egy nyelvcsaládba tartoznak, és nagyon közel állnak egymáshoz, így nem tudom megmondani meklyik a könnyebb.

Én olaszt tanultam, nem találtam nehéznek. most angolt tanulok, ez még inkább tetszik.

Igazából szerintem nincs olyan hogy nehéz nyelv..csak kitartás kell hozzá, és jó módszerek a tanuláshoz.


Lényeg a lényeg: szerintem ez a két nyelv nagyjából egy szinten van "nehézségben"

2011. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

A spanyolba sokkal több az igeidő, egyébként a szókincsük, nyelvtanuk eléggé hasonló. Egyik sem túl időigényes nyelv, 4 év alatt simán meg lehet tanulni felsőfokon.

Hasznossági szempontból inkább a spanyolt javasolnám, az olasz már kissé lejárt, és túl sokan beszélik:)

2011. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Az olasz nehezebb nyelv, nem az igeidőktől függ egy nyelv nehézsége. Én olasz kéttannyelvűs vagyok, és spanyolt is tanulok, határozottan állítom, hogy az olasz valamivel nehezebb. A spanyol kicsit hasznosabb, bár nem sokkal, mert hiába Dél-Amerika nyelve, az a térség gyakorlatilag gazdaságilag nulla, Spanyolországról meg ne is beszéljünk. Olaszország egymagában erősebb két Spanyolországnál.
2011. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Az olasz nyelvtan egy fokkal bonyolultabb, a spanyol és olasz kiejtés kb. egyforma nehéz, csak más bennük a nehézség. A szókincsük hasonló.


Egyik se túl hasznos nyelv, bár a spanyol hasznosabb (az ENSZ egyik hivatalos nyelve, 20 országban hivatalos).

2011. febr. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
Az olaszt semmiképp ne tanuld, csak Olaszországban beszélik szóval ha nem akarsz ott lakni akkor nagy hasznád nem fogod venni. A spanyolt majdnem egész Dél-amerikában beszélik, aztán ott van Spanyolország.. plusz még csomóan tanulják idegennyelvként. Az angol után mindenképpen ez a leghasznosabb nyelv.
2011. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem! : Az olasz könnyebb, a spanyol viszont szebb és sokkal használhatóbb.

Az egyik hozzászólónak pedig csak annyit, hogy tanulgassa csak a németet vagy a japánt. Utána majd át fogja értékelni ezt a "nincs nehéz nyelv" koncepciót...

2011. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
németet vagy a japánt? hát elhiszem hogy a japán nehéz nyelv, de a német abszolut a tanulható nyelvek közé tartozik, nem emlegetném egy lapon a japánnal, az azért tényleg durva.. xd
2011. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Nincs olyan, hogy jobb nyelv, és nincs nem hasznos nyelv. Eléggé hasonlít a kettő egymásra, hallgass szövegeket és döntsd el, melyik tetszik jobban.


Amúgy. A japán sem a legnehezebb nyelv, csak sokkal többet kell hozzá tanulni, mint az olaszhoz vagy spanyolhoz. De ettől nem nehezebb.

2011. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Már hogy ne lenne olyan, hogy nem hasznos nyelv? Pl a halott nyelveket is felesleges megtanulni mivel senki nem beszéli, a kis nyelveket is felesleges ha csak nem akarsz az adott országban lakni vagy olyan cégnél dolgozni. Ha nem tudsz egy nyelvet használni akkor igen is felesleges.


És mivel a japán nyelvet többet kell tanulni nyilván nehezebb. Épp azért nehéz, mert többet kell tanulni. Ha nem lenne nehéz hanem könnyű lenne mint mondjuk az eszperanto akkor nyilván nem kellene sokat tanulni rá..

2011. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

"A japán sem a legnehezebb nyelv, csak sokkal többet kell hozzá tanulni"


Azon, hogy "nehéz nyelv", pont azt szokták érteni, hogy adott szint elérése több munkába kerül belőle, mint más nyelvből.

2011. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!