Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz-francia jó párosítás lenne?

Olasz-francia jó párosítás lenne?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, heti 12 órában olaszt tanulok itt. Második nyelven gondolkozok a francián és a spanyolon, de spanyolt nem igazán merem, mert félek, hogy keverném a kettőt. Na meg persze a francia hasznosabb, mint a spanyol, nem? És az igaz, hogy csak a kiejtése nehéz, de amúgy nem is olyan bonyolult a nyelvtana, mint mondjuk a németnek? És könnyebbség lesz olasz után tanulni (mert ugye elvileg egy nyelvcsalád)? Heti 4 órával így hogy már van előképzettségem egy másik latin nyelvből, 3 év alatt milyen szintre lehet eljutni belőle akkor?

(Mielőtt valaki írná, jövő hónaptól angolból magántanárhoz fogok járni!)

15/f


2011. febr. 10. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a franciát választanám.Mégiscsak az eu hivatalos nyelve.Meg szerintem szebb is.

A többit nem tudom.De jó tervek.

2011. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a franciát válaszd mindenképp.


Én az olasz alapján 3 hónap alatt a nulláról megtanultam franciául, persze külföldön, anyanyelvi környezetben. Itthon pedig lenyelvvizsgáztam. Úgyhogy mindenképp előny az olasz.

2011. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Annak örülök.:)

Mert lehetne amúgy német is, de én azt általánosban tanultam már, és nem akarom gimiben újrakezdeni, majd ha angolul megtanultam, akkor németből is magántanárhoz akarok járni :)

És akkor sztem franciát választom :)

2011. febr. 10. 12:49
 4/6 anonim válasza:
szerintem a spanyol hasznosabb, több országban beszélik, franciául meg csak európában pár országban. persze te tudod.. ha franciául akarsz hajrá :D
2011. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: tévedsz. A francia hivatalos nyelv Kanadában, és számos afrikai országban is, az európaiakról nem is beszélve.


Egy uniós állásnál hasznosabb, ha franciául tud valaki, mint spanyolul.


Spanyol nyelv elterjedtsége:


[link]


Francia nyelv elterjedtsége:


[link]

2011. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na jó hát nyilván nem az afrikai országok miatt fogok franciát tanulni, de Európában egyértelműen a francia a fontosabb, a világban meg egyértelműen Európa a fontosabb, nem Dél-Amerika. :D Szóval én azért vitatkoznék, hogy a spanyol olyan fontos lenne, főleg, hogy az egyetlen gazdag spanyol nyelvű ország (Spo.) is óriási bajban van. :D De attól függetlenül a világ talán legszebb nyelve. :)
2011. febr. 11. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!