Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelvvel kapcsolatos...

Spanyol nyelvvel kapcsolatos alapvető kérdések?

Figyelt kérdés

Mennyire beszélnek gyorsan az emberek? (Tanulok franciát is, és szörnyen gyorsan elhadarnak egy mondatot. Mire felfogom,hogy elkezdte,addigra már vége is:D)

Mennyire érthető jól? (A hallásértésem elég rossz,ezért érdekel,hogy mennyire nehéz.)

Nyelvtana mennyire bonyolult? (Angolnál gondolom bonyolultabb,de pl a franciánál mennyivel könnyebb?)

A spanyol emberek átlagban kedvesek,és segítőkészek? (Franciák nem éppen... :/)

Azért érdekelnek ezek a kérdések,mert a fejembe vettem,hogy megtanulok spanyolul. 5 éve tanulok angolul, 1 éve franciául,és most ebbe is bele akarok vágni. Szeretem a nyelveket :)

Érdekelne még a ti véleményetek is erről a nyelvről:) (szép-e, stb...)

Köszi a segítséget:)


2011. febr. 12. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Hello én francia kéttannyelvűs vagyok és szoktam spanyol videókat nézni , háát a spanyolok sztem lb kétszer háromszor gyorsabban beszélnek o.O de lehet ez csak az én véleményem:D
2011. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és én is meg szeretném tanulni ahogy a portugált is:D
2011. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Idegen nyelvek sebessége elég átverős... minél jobban beszéled az adott nyelvet, annál lassúbbnak érzékeled. Az agyad kevesebbet dolgozik azzal, hogy a hangsorhoz jelentést rendeljen. Ettől függetlenül van minden nyelvnek egy általános sebessége, ritmusa. Én nem beszélek se spanyolul, se franciául, nekem a spanyol pörgősebbnek hallatszik, viszont érthetőbbnek tűnik. Egy spanyol hangsort vissza tudok mondani, bár nem értem mit jelent, a francia csak értelmetlen állati makogásnak hat.
2011. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!