Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen német tankönyvet...

Milyen német tankönyvet ajánlotok, ha nekem csak egy középfokú szóbeli nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés

A tesóm fog megtanítani, ő perfekt német:) Néztem a Magnet deutsch-ot, a Start!Neu-t, a Themen Aktuell-t, a Tangram Aktuell-t és a Schritte Internationalt.

Melyik lenne a legjobb arra, ha én tényleg csak egy nyelvvizsgát, annak is csak a szóbeli részét szeretném és utána semmi mást?


2011. febr. 13. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az Egy híján húsz (Zwanzig weniger eins)
2011. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a nyelvtan? Ha csak szavakat tudok, életbe nem fogok összetenni középfokú nyelvvizsgára való mondatokat!
2011. febr. 13. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
A nyelvtant megtanulhatod a perfekt német tesódtól, úgysem akarsz többet.
2011. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Figyelj, nem hiszem, hogy majd össze fog nekem állítani egy személyre szabott tanmenetet, mert ő nem tanár!! Így is örülök, hogy segít nekem. Azt mondta, válasszam ki ezek közül a legmegfelelőbb könyvet, ami nekem is szimpatikus és ő meg a többit már csinálja. Egyszerre nem lehet a nyelvtant meg azt a rengeteg szót tanulni, ami abba a könyvben van (ezt onnan tudom, hogy az angolos része megvan nekem). Meg te gondoltál már bele, hogy így hogy tudnék fordítani mondatokat? Nem ismerek szavakat. Először meg mondjuk megtanítja a mondat összetételét. Jó oké, de ott van egy ige, akkor az igeragozást. És ezt a láncot még lehet folytatni elég sokáig.

És én amúgy se azt kértem, hogy egy másik könyvet mondj nekem, hanem hogy melyik a fentiek közül a legjobb (szerinted).

2011. febr. 13. 18:36
 5/10 A kérdező kommentje:
Kötözködni meg otthon is lehet.
2011. febr. 13. 18:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én elösször a Start-ból tanultam,nekem annyira nem vált be.Most a Tangramból tanulok,szerintem sokkal jobb,de viszont a szó kincse elég gyatra!Én azt javaslom hogy tangram és melléje a lazán németül(maklári tamás),vicces és sok feleadat van benne,nekem nagyon tetszik és nem is drága!Én ezt a kettőt ajánlom!

2011. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak tudod ha meglesz a német nyelvvizsgám havi 20000-rel fogok többet keresni mint csak az angollal. Sztem kur.vára nem mindegy. Vagy neked az?
2011. febr. 14. 14:50
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Kérdés, hogy elég nekik, ha majd csak a papírodat fizetik (olyan munkáltató nincsen drágám), vagy a nyelvtudásodra van szükségük!!! Tényleg azt gondolod, hogy egy állásinterjún nem tesztelik le, hogy mit tudsz németül?
2011. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

1. MINDEN állásinterjún megkérdezik (ha idegen nyelvű), hogy milyen nyelven folyjon.

2. Ha csak a középfokú szóbeliig is kell, akkor is el tudok majd mondani olyan dolgokat interjún, amit kérdeznek. Mert nem az a célom, hogy eljutok kb alapfokig aztán annyiszor megyek vizsgázni, ameddig át nem megyek. Akkor már meg is vehetném és még olcsóbb is és nem is olyan fárasztó. Középfokig szeretnék eljutni, de csak szóban.

2011. febr. 14. 15:25
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként van olyan munkáltató: az állam, mert jegyző leszek.
2011. febr. 14. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!