Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a 6 osztályos gimnáziumba...

Mik a 6 osztályos gimnáziumba való angol szóbeli beszélgetés témái? Mit kérdez a tanár, hogyan folyik le a beszélgetés? A képleírásnál mit kell mondani a képről? Kérlek írjatok példát!

Figyelt kérdés
12 éves vagyok 6.osztályos és angol szóbelire készülök március 3-án lesz a felvételi,de még nem igazán tudom mire számítsak!
2011. febr. 21. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
melyik gimnáziumba jelentkezel ha megmondod tudok segíteni :)
2011. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miskolcra a Diósgyőri gimnáziumba.
2011. febr. 21. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:

jó azt nem tudom na leírom ami nekem volt én is hatosztályosba járok először magyarul ilyen általános kérdések: Mesélj a családodról, a hibbidról! Miért jelentkeztél iskolnánkba? Ki a miniszterelnök, a köztársasági elnök?

Aztán angolból a témák:

Family and friends

School, cloths, shopping

animals, weather, cities, countries

sports, illneses

foods, eating, restaurants

tv, books, films

travveling, holidays

jobs, houseworks

future plans

na és pl kérdezhetnek ilyet h hol voltál utoljára nyaralni?, Mesélj a kedvenc könyvedről, filmedről!

Meg bármi a fent említett témákban

ja és nekem volt egy szituációs helyzet, ez lehet pl, éttermi rendelés, vásárlás/ ruha kérése, útbaigazítás, írj le valakinek a külsejét,(belsőtulajdonságait)

és a képről elször elmondod mit látsz. Pl In (fontos in the picture nem on the picture) the picture I can see 3 people...... (leírhatod az emberek, a háttért, mit csinálnak) aztán használhatod a következő kifelyezéseket:

That picture reminds me to.....

This picture must have been taken....

I have been a situation like this....

stb.

hát ennyi jutott hirtelen eszembe

2011. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) És még azt kérdezném hogy te ezeket mind tudtad?
2011. febr. 21. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:
hát én pesten tanulok és ezek ilyen alap témák az 50ből 46 pontot kaptam :)
2011. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fúú.. grat neked! Rem nekem is kb. olyasmi lesz.. am hány pontig vesznek fel? a központid hogy sikerült?
2011. febr. 21. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Az tény ha Szilágyié fog tanítani 1 év után meglesz a nyelvvizsgátok, bár ő csak 9-től vesz fel tanítandó angol osztályt. :D
2011. márc. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem.. Köszii.
2011. márc. 2. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!