Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol beszédfejlesztés,...

Angol beszédfejlesztés, otthon egyedűl! Te mit csinálnál, ha a nyelvtani részt már nagyon tudod és a szavak is többnyire ismered, de valahogy a beszélgetés nem éppen zökkenőmentes?! Szóval mivel lehet fejleszteni magad e téren? Várom ötleteiteket!

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok én is, és úgy szoktam, hogy

elkezdek beszélni valamiről magamnak angolul.



Meséld el magadnak angolul, hogy mivel töltötted a napot, mi volt a legjobb a napodban. Hogy érzed magad?

Reggelente mondd el, hogy mit fogsz csinálni ma.


Fogd a mai újságot, olvass el egy cikket, majd utána, a mellékelt alapján mondd el, hogy mi történik a képen, angolul.


Ha már választások, akkor mondd el magadnak meggyőzően azt, hogy miért arra a pártra szavazol, akire fogsz:)


Ilyesmikben gondolkodj.

2010. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
35%
egyedül sehogy.
2010. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, egyedül nem fog menni. Kell egy társ, ha lehet anyanyelvű, akivel gyakorolsz. Nekem könnyű dolgom volt, mert mindig jött egy kanadai kliens a melóba, akivel 1-2 órákat eldumálgattam, és így sokat tanultam.

Otthon, egyedül csak magadban beszélhetsz, de az teljesen más, mint egy normális beszélgetés anyanyelvű partnerrel. A legjobb az, ha anyanyelvű közösséget találsz, akikkel tudtok beszélgetni.

2010. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Filmek, sorozatok, zene. Én így tanultam 13 éves korom óta. Most ahol dolgozok, sok a külföldi ügyfél, és mind meglepődik, hogy nekem nem az angol az anyanyelvem.
2010. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A filmek és zenék tökéletesek arra, hogy valaki jó beszédértést és szókincset szerezzen, de arra kevésbé alkalmas, hogy valaki a beszédet gyakorolja vele, lévén ezeket a dolgokat csak hallgatja.
2010. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Otthon egyedül nem fogod tudni fejleszteni, mert nincs visszajelzés. A kommunikációnak éppen az a lényege, hogy valakihez beszélsz, és ez egy oda-vissza folyamat. Jók a filmek, de ettől még nem fogsz jól beszélni, csak megérteni. Aki külföldiekkel dolgozik együtt, ő is azért jó, mert tud velük beszélni. Egyébként még a chatelést próbálnám meg mikrofonnal külföldiekkel, ha nem akarsz tanárhoz menni, de csak anyanyelvűekkel, mert mások sok hibával beszélnek és rossz kiejtéssel, ami nem túl előnyös a te szempontodból.Én 15 éve tanítok angolt magánúton, és szinte mindenkinek ez a gondja, aki hozzám jön.
2010. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
4 éve tanultam már tanárnál angolul, (magyar anyanyelvű) de istennek sem akartam elkezdni beszélni, pedig már középszinten tudtam a nyelvtant. Az ő javaslatára lett egy amerikai srác a tanárom, aki 2 hónap alatt felhúzott olyan szintre, hogy a 3.ban elmentem nyelvvizsgázni és sikerült. Nagyon sokat számít hogy rá legyél kényszerítve az önkifejezésre, az a jó ha nem érti meg a tanárod, vagy a beszélgető partnered amit magyarul akarsz mondani!!
2010. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudnátok olyan oldalakat javasolni ahol külföldiekkel lehet chatelni nyelvtanulás céljából?
2010. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2010. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!