Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná, mi a...

Valaki elmagyarázná, mi a though és az although közötti különbség?

Figyelt kérdés

Mert egy épp most megoldott a feladat (érettségi) szerint nem jelentik ugyanazt.

Kösz.


2011. febr. 21. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt jelentik, csak a though kicsit informalisabb es hasznalatbeli kulonbsegek vannak. (pl a though lehet a mondat vegen, az although nem)
2011. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

although : bár, habár, jóllehet, noha

though : bár, habár, noha, annak ellenére

2011. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 2 ugyanazt jelenti. Though van gyakrabban hasznalva, es az altalaban a mondat vegen van, de lehet az elejen is. Although olyan mint az Even though, csak a mondat elejen lehet, a mondat vegen ertelmetlen.
2011. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
although-val gyakran kötnek össze tagmondatokat is, ergó lehet a mondat közepén is:)
2011. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, de tudod akkor van ott egy vesszo. A mondat/tagmondat elejen van mndig.
2011. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat, így kicsit világosabb. :)

bár itt a mondat közepén volt két vessző között a though, és bár már kb értem, miért, és hangulatilag is az illik oda inkább, akkor sem annyira egyértelmű szerintem, hogy érettségi feladatban szerepeljen az although mellett.

de így jártam.

2011. febr. 21. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Éppenséggel a vesszőkkel eléggé szabadosan bánik az angol.
2011. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!