Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan jutottál el a (középfok...

Brain Storming kérdése:

Hogyan jutottál el a (középfokú) nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés
Egyedül készültél? Elegendő volt az iskolai oktatás?
2011. febr. 22. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Angolból az iskolai tanárnőm készített fel, nem jártam külön órákra, bár ő legalább annyit foglalkozott az osztállyal, mintha külön óra lett volna. Tanultam Londonban is 1 hónapig, bár ez csak a szóbelin segített, 3 év után raktam le.

Németből külön tanárhoz jártam, körülbelül 3 hónapig. (előtte 8 évig tanultam suliban németül) Utána raktam le.

2011. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, de iszonyú sokat tanultam és készültem otthon is.
2011. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Angolból is meg németből is a vizsga előtt 2-3 hónapot jártam heti kétszer külön tanárhoz, nagyon sokat segített.
2011. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem jártam külön órákra, csak suliban tanultam 1-10.-ig. ( illetve ovodában is jártam nyelvi foglalkozásra), szerintem jó tanáraim voltak iskolában. Nem jártam más tanárhoz, a nyelvvizsgára kicsit rákészültem ( igaz, akkor a csoportból mindenki nyelvvizsgázni + éretségizni ment, ezért órán is készültünk rá ( nem nyelvi osztály)), és így 82/96% lett az angol B2 nyelvvizsgám. ( írásbeli / szóbeli), érettségi 94%. Jó tanuló vagyok, reál érdeklődéssel, nyelvet nem tanultam különösebben nagyobb intenzitással soha, kivéve 10.-ben, amikor világos volt, hogy megyek nyelvvizsgára.


Persze nincs mindenkinek ilyen szerencséje, pl most ahol vagyok középiskolában van olyan osztálytásam aki tanulna angolt de szar a tanára ( érdekes módon az általános iskolai tanárom húga.. a nővére jól tanított), és egyszerűen 4 év alatt nem haladnak az anyaggal. ( negyed órákat késik a tanár meg alig tanít, elég érdekes.. mondjuk papíron is rosszabb csoport, nade akkor is...).

Meg pl németből is olyan tanárom van, hogy ha azzal valaki nyelvvizsgázik, annak gratulálok. Szval eléggé tanára válogatja szerintem, nekem sikerült megoldani különtanár nélkül.

2011. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Angol kozepfok 1 ev kulontanar es semmit sem ero iskolai tanitassal lett meg. A felsofok pedig 1 ev kintartozkodassal a us-ben.
2011. febr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

A középfokra 1 hónapot készültem intenzíven. Angolul néztem filmeket és beszélgettem a barátaimmal rengeteget. A szóbelin nem is volt gondom.

A levelezést viszont elhanyagoltam, mivel évek óta levelezek angolul, viszont a helyesírásra nem figyeltem soha. Ezen el is buktam.

Ha nem teljesen amatőr vagy és meg tudsz nézni egy filmet angolul úgy, hogy érted a cselekményt akkor ez egy jó tréning. Beszélgess sokat a barátaiddal így, mindenről!


A vizsgán legtöbbször az a baj, hogy nem is tudod mit kellene most mondanod (akkor se ha amúgy tudnád mondani) mert az ember nem beszél egyes témákról. (Pl kedvenc topic az EU amit pont leszar szerintem az emberek java. A környezetvédelem és az egészségügy tud húzós lenni még. Ezekre érdemes külön felkészülni. Amúgy könyvek/filmek/munka/suli/szórakozás ezt mind beszéld ki a barátokkal. Sokat segít! +kicsit jobban megismeritek egymást XD

2011. febr. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Angolból lóf*sz volt az oktatás, 6 osztályosba jártam - egyedül általános 5-6.-ban volt rendes angoltanárunk. 9.-ben elegem lett, és elmentem 1 évre magántanárhoz, letettem a középfokút, többet azóta se láttak angol órán. Utána 11-ben még 1 hónapot jártam tanárhoz ismétlésképp, mielőtt felsőfokúztam.

Franciából az emeltszintű érettségivel lett meg a középfokúm 4 év tanulás után - jó volt a tanár, meg mivel 2x is indultam OKTV-n, különórákat is adott nekem, felkészített, stb.

Spanyolt 1 évig nyelviskolában, majd ugyanannál a tanárnál magánúton tanultam, 3 év után letettem a középfokút belőle.

Röviden: nem, nem volt elegendő az iskolai oktatás. És most az egyetemi sem az, bizonyos szakokon...

2011. febr. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Németet az ovitól 'tanultam', általánosban elég magas óraszámban és jó tanárral, bár akkor még nem szerettem és nem értettem a nyelvek fontosságát.. :S

Középiskolában a tanárunk szinte semmit sem tanított, alig vettünk új dolgokat. Fősulis éveim alatt kellett nyelvvizsgáznom, 3 hónapot jártam magántanárhoz, majd letettem a szakmai középfokot, otthon nem mindig tanultam, megcsináltam a leckét + írtam levelet és néha néztem 1-2 filmet németül, de nem kötött le.


Angol pár évig tanultam az általánosban, középiskolában egyáltalán nem :( Miután letettem a német nyelvvizsgát, elkezdtem az angolt. Tanfolyamokra jártam és magántanárhoz, szűk 1 év alatt meglett a szakmaim abból is :)

2011. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elegendő volt, igaz általános 5.ig kb. semmit sem tanultam, aztán jött egy új tanár, aki elkezdett tanítani. Jó lett a szintfelmérőm a gimiben, emiatt haladó csoportba kerültem, ahol a tanár alapból elvárt egy elég magas szintet (sok embernek megvolt már a nyelvvizsgája). Szóval itt elég jól fejlődtem, mert bár nem nagyon tanított pl. nyelvtant, de elvárta, hogy tudjuk, így kénytelen voltam kitalálni, melyik szerkezet mit jelent, és többnyire sikerült. :) Szóval ilyen ráérzés módon ment, így meglett 10. elején a középfokom. Előtte megoldottam kb. 3 nyelvtani feladatsort készülés címén, angol filmeket néztem és még előző évben olvasgattam angol oldalakat, de azt teljesen önszántamból, mert érdekelt.

Szóval ha elég magas szintű az iskolai oktatás, akkor szerintem jól meg lehet ott tanulni.

2011. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Iskolában nem tanultam angolul, anyukám tanított meg.

Most a felsőfokúra készülök, de már egyedül.

15/L

2011. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!