Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet ezt mind megtanulni...

Hogy lehet ezt mind megtanulni a német nyelvben? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Van egy nagy problémám a német nyelvtanulással :S Van ugye a 4 eset. alany,tárgy,részes,birtokos. és az odáig oké hogy megtanulod a táblázatot(hogy mikor die,der,den,dem,des, melyik eset) de amikor beszélsz németül akkor ahhoz kell egy kis idő amíg a fejedben előveszed a táblázatot, milyen esetet kell használni az adott szónál,ebből következőleg mi lesz a névelő) na és ez nálam olyan 5-6 mp.(tehát meg kell állnom mondat közben) de így hogy fogok folyékonyan beszélni németül? ők hogy tudják egyből hogy milyen esetet,névelőt kell használni? meg a jó némettudású magyarok is... kérlek segítsetek
2011. febr. 25. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már elég jól tudod a táblázatot, akkor majd jön magától. Emlékszem, általánosban 4 évig minden nap ott lógott a táblázat a németteremben, mégse tudtam megjegyezni, aztán idővel, ahogy egyre többet beszéltem, rögzült. Most már nem nagyon kell gondolkoznom, pedig messze nem beszélek felsőfokon.
2011. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem tudok németül, de azt tudom hogy egy nyelvet úgy tudsz folyékonyan beszélni ha sokat hallgatod és gyakorlod, azért mert megjegyzed hogy bizonyos mondatokban hogy hangzanak jól egymás után a szavak, és ezért a nyelvtant is így tudod megtanulni. A táblázat csak egy alap. (Itt nagyon hülyén tanítják a nyelveket mert csakis a nyelvtanra koncentrálnak, és persze azt mindenki tudja csak megszólalni nem, mert azt sose gyakoroltatják)Remélem érted mire gondolok
2011. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

aha értem. de akkor minden egyes szót így meg kell tanulni? : In die Schule (az iskolába)

tehát az ilyeneket, az összeset magoljam be?

2011. febr. 25. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 7 éve komolyan nyomom a németet.Nekem nagyon sokat segített az hogy német nyelvű filmeket néztem ,német szövegeket fordítottam magyarra mert én sem bírtam bemagolni.De legyél kitartó mert nem az első pl:német filmnézésed után rögzül ez az egész. A második kérdésedre pedig annyit mondanék amit egy előző kommentelő, hogy majd jön magától. (Amúgy ha amiről beszélni akarsz,- de nem jól mondod-minél többmindent próbálj elmondani róla úgy talán megértik) sok sikert a német nyelvtanuláshoz
2011. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha már tudod a táblázatot és gyakorlod a nyelvet, akkor az az 5-6 s rövidülni fog és végül folyékonyan fogsz beszélni. A gyakorlattal egyszerűen kialakul a folyékonyság. Sok olvasás, sok rádióhallgatás, sok írás, sok beszéd, amíg eljutsz addig.


"ők hogy tudják egyből hogy milyen esetet,névelőt kell használni?"


Úgy, ahogy a magyarok is tudják, mikor melyik ragot kell használni.

2011. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én írtam a táblázat minden sorára példákat, addig míg megjegyeztem. :)

Pl. fordítsd csak németre:

Ott a macska.

Etetem a macskát.

Adok a macskának valamit enni.

A macska farka nagyon szép.


Kész, nőnem kipipálva, most jöhet a hímnem, pl. egy kutya képében. :P

De próbáld ki bármilyen más példákkal, legalább gyakorlod melyik eset mire jó.

2011. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19:50 vagyok, szerintem mindennap vagy legalább gyakran fusd át a listát, hangosan mondd ki, és próbálj sok németet hallgatni, neten vagy TV-ben. Esetleg nem ismersz német előadókat? Mert pl ha hallgatsz Rammsteint(hirtelen ez jutott eszembe)és kicsit jobban odafigyelsz a szövegre, sokszor be fog majd ugrani valaminél,hogy ja ez így van, pedig nem is tanultad külön
2011. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!