Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet megtanulni a...

Hogyan lehet megtanulni a német nyelvet? Tiszta magolásból áll.

Figyelt kérdés
Megszeretném tanulni a német nyelvet, mert eléggé hasznos de egyszerűen elrettent amikor látom, hogy mennyi mindent be kell magolni. Kezdve a nemektől (der die das) egész a prepozíciókig (hogy mit vonzanak) csak magolásból áll. A többesszámról meg ne is beszéljünk. Ez lehetetlenség.
2011. aug. 14. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sokaknak sikerült már. Persze ha időnként eltéveszted a nemet, nem dől össze világ. Aztán próbálj a szavak mellett fordulatokat, kifejezéseket tanulni. Vegyél olyan német nyelvű filmeket, amelyekhez van magyar és német felirat is.
2011. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy német levelezőtársat. Szerintem nagyon hasznos.
2011. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A névelőket sosem tanultam, a többesszám és a prepozíció majd jön magától.

Mondjuk én csak középfokig jutottam és eszem ágában sincs tovább tanulni.

2011. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Csak akkor áll magolásból az egész nyelvtanulás, ha te azt csinálsz belőle. Rajtad áll, mennyire élvezed a tanulást. :)

Nézz sok német filmet, adást. Rengeteget segít, és például a német nyelvnek nagy előnye az angollal szemben (szerintem), hogy kezdőként sokkal jobban megérted hallás után a szöveget, mert egyszerűbb a kiejtése.

Olvass sokat, először persze egyszerűbb szövegeket, de a lényeg, hogy értsd, ilyenkor ne törődj a nyelvtannal.

Természetesen itt (is) van, amit tényleg meg kell tanulni, de miben nincs? A lényeg, hogy az egész tanulás semmiképp ne álljon magolásból, mert az holt unalmas, mondhatni lehetetlen. Akkor már a harmadik szó után feladtam volna, ugyanis én abszolút alkalmatlan vagyok a tanulásra, nekem elhiheted. A németet mégis imádom. :)

A német levelezőtárs az szintén nagyon jó ötlet, vagy esetleg más külföldi, akivel németül levelezel. Sokszor nem baj az, ha neki is vannak hibái, együtt fejlődtök. :)

A der, die, das-on ne akadj ki, a vonzatokon meg az elején pláne ne, ha sokat foglalkozol a nyelvvel a fent leírt módokon, akkor egy idő után a legtöbb szó esetében egyszerűen érezni fogod. Mellesleg megértik akkor is, ha rontasz.

És amikor már valamennyire megy a nyelv, akkor a tanulandó része se tűnik már majd olyan ördögtől valónak.

2011. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*természetesen a MAGOLÁSRA vagyok alkalmatlan, nem a tanulásra. :P
2011. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet megtanulni a német nyelvet? Tiszta magolásból áll."


Minden nyelv tanulásának 95%-a magolás. Gondolkodni maximum 5%-ig kell.


"Kezdve a nemektől (der die das) egész a prepozíciókig (hogy mit vonzanak) csak magolásból áll. A többesszámról meg ne is beszéljünk. Ez lehetetlenség."


Nem az. A német csak annyival rosszabb, mint egy értelmesebb nyelv, hogy minden szóhoz névelőt kell magolni. A többes szám elég könnyű, nem nehéz eltalálni. A nőnemű főnevek is könnyen azonosíthatók. Általában a der/das döntés nehéz, de az alapvető szavaknál sok olvasással és gyakorlással rögzül, a ritkább szavaknál meg a németek is elcseszik.

2011. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem állok olyan szinten sem a szókinccsel, sem pedig a nyelvtannal, hogy valakivel képes legyek társalogni. Eddig angolt tanultam, ami elég jól ment mivel eléggé primitív nyelv. Ott az igeidők tesznek keresztbe, de azt is át lehet vészelni ha tudjuk, hogy melyiket mikor kell használni. Viszont a németben nagy hangsúly van a nemeken. Ez nem volt annyira fura, mert románul is tudok és ott is kell tudni minden szónak a nemét, de ott legalább könnyű rájönni, hogy mi milyen nemű és még érzik is. Nagy csalódásomra rájöttem, hogy a németben ez nem is olyan könnyű. Ennyire még nem éreztem lehetetlennek egy nyelvet megtanulni, de adja az Isten, hogy igazatok legyen abban, hogy nem is olyan nehéz.
2011. aug. 15. 21:31
 8/14 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem állok olyan szinten sem a szókinccsel, sem pedig a nyelvtannal, hogy valakivel képes legyek társalogni."


Attól függ, mit értesz társalgáson. Primitív emberek pl. primitíven társalognak. Egy félanalfabéta német segédmunkás nem fogja jól használni sem a vonzatokat, sem a fordított szórendet, sem az igeidőket. Társalgáshoz nem kell jó nyelvtudás, akadémiai székfoglalókhoz persze kell.


"Eddig angolt tanultam, ami elég jól ment mivel eléggé primitív nyelv."


Nem primitív, hanem áramvonalas :)))


A német sem fejlett, hanem túlbonyolított.


"Ott az igeidők tesznek keresztbe"


Pont az igeidők miatt olyan könnyű az angol. Ha nem lenne benne ilyen sok igeidő, akkor magolhatnád az igekötős igéket meg a mindenféle körülírásokat.


"Ennyire még nem éreztem lehetetlennek egy nyelvet megtanulni"


Németül "megtanulni" nem jelenti azt, hogy tudod minden főnév nemét. Ugyanis ettől a németek is nagyon távol állnak. Ugyanez a helyzet a szórenddel.


Amúgy a német nehezebb az olyan nyelveknél, mint az angol vagy éppen a román. Egyrészt a der/die/das miatt, másrészt a merev és túlbonyolított nyelvtan miatt.

2011. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És a szavakat hogyan sikerült memorizálni? Rám az angol szavak szinte ragadtak, de a németet nagyon nehezen tudom felfogni.
2011. aug. 15. 22:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idös vagy? Ha keresel a neten olyan oldalt, ahol levelezötarsakat talalsz es irsz, hogy magyar vagy, de szeretned a nyelvet gyakorolni, viszont nem megy tökeletesen, akkor utana batran irhatsz, akar hibasan is, el fogjak nezni. A nevelökön meg ne akadj ki,en megerzes szerint szoktam hasznalni es ha elrontom,akkor is megertik. Es nem kell amiatt aggodni, hogy emiatt leneznenek vagy ilyesmik, mert nem. Nagyon megertöek. Tapasztalat.
2011. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!